Amazon prezanton Amazon TV Fire Stick 4k në Spanjë

Stick zjarri TV 4k

Ndërsa vitet kalojnë, është gjithnjë e më e zakonshme të gjesh përmbajtje 4k, jo vetëm në shërbimet e ndryshme të transmetimit që kemi në dispozicion, por edhe në dyqanet e ndryshme të filmave dixhital. Sidoqoftë, në treg kemi në dispozicionin tonë shumë pak mundësi për ta shijuar atë.

Nga njëra anë ne gjejmë Apple TV4K të Apple dhe Chromecast Ultra të Google. Këtyre dy modeleve u duhet të shtojmë Fire TV i ri Amazon i Stick 4K, duke zgjeruar kështu ofertën aktualisht të disponueshme në treg. Fire TV Stick 4K i ri na ofron të njëjtat funksione si Fire TV Stick, por është gjithashtu i pajtueshëm me përmbajtjen 4K.

Stick zjarri TV 4k

Fire TV Stick 4K e Amazon është pajisja më e fuqishme streaming që ofrohet aktualisht nga gjiganti i tregtisë elektronike dhe na ofron cilësinë e imazhit që mund të presim nga një pajisje e këtij lloji. Operacioni është shumë i thjeshtë, pasi ne duhet ta lidhim atë vetëm me portën HDMI të televizorit tonë, i cili duhet të jetë i pajtueshëm me 4K për të qenë në gjendje të përfitoni maksimumin prej tij dhe menaxhoni funksionimin e tij përmes telekomandës.

Komanda e ofruar nga Fire TV Stick 4k i ri ka teknologji Bluetooth dhe ka Kontrolli i zërit Alexa, kështu që ne mund të menaxhojmë përmes komandave zanore, si prodhimin, si volumin, brenda dhe jashtë pajisjes ...

Video kryeministër Amazon

Përveç kësaj, gjithashtu na lejon filloni të luani seritë tona të preferuara Amazon Prime, Shërbimi i transmetimit të videos në Amazon. Për momentin, kontrolli i zërit është i disponueshëm vetëm në Amazon Prime, por sipas kompanisë, aplikacione të tilla si Netflix, YouTube, RTVE së shpejti do të jenë në përputhje me këtë funksion fantastik. Kontrolli i përmbajtjes që një TV i ri na tregon nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë dhe i thjeshtë.

Telekomanda e kontrollit të zërit Alexa, është gjithashtu në dispozicion në Fire TV Stick, model që është rinovuar të jetë i pajtueshëm me funksionalitetin e Alexa.

Çmimi dhe disponueshmëria e Fire TV Stick 4k

Fire Stick TV

I riu Amazon Fire TV Stick 4K Ai tashmë është i disponueshëm në Amazon për 44,99 euro si një promovim lansimi, me një zbritje prej 15 eurosh në çmimin e tij përfundimtar, i cili është 59,99 euro.

Brezi i dytë i Amazon Fire TV Stick Isshtë në dispozicion në Amazon për 24,99 euro si një promovim lansimi, pasi çmimi i tij i zakonshëm është 39,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.