Amazon Prime Video është tani në dispozicion në Spanjë

Për shumë vite, dashamirët e serialeve spanjolle janë ankuar me hidhërim për pamundësinë për të paguar për të shijuar serialet tona të preferuara, diçka që i detyroi ata që të kërkonin faqet e shkarkimit për t'i shijuar ato. Për fat të mirë vitin e kaluar Netflix filloi zbarkimin në Spanjë. Një vit më vonë, HBO zbarkoi në Spanjë dhe tani Amazon Prime Video, shërbimi video streaming i gjigandit të shitjeve në internet, bën. Me Netflix, Amazon dhe HBO oferta audiovizive e adhuruesve të serive mbyll rrethin dhe tani praktikisht mund të shijojmë të gjitha opsionet e disponueshme në treg.

Amazon Prime Video sapo ka njoftuar mbërritjen e saj në Spanjë, së bashku me pesë vende të tjera. Si zakonisht, katalogu i Amazon është shumë i shkurtër, dhe shumica e përmbajtjes është vetëm në anglisht me titra spanjisht, gjë që mund të pengojë, të paktën fillimisht, zgjerimin e saj në vend. Në seksionin ku Amazon Prime Video fiton me një rezultat të plotë është në çmim, pasi ka një kosto prej 19,95 euro në vit për klientët e rinj, por është gjithashtu falas për të gjithë ata përdorues të Amazon Prime, një shërbim që gjithashtu na lejon të marrim transporti me përparësi Ruajtja e pakufizuar e reve për fotot në ditën e lëshimit ...

Seritë që aktualisht janë në dispozicion në Amazon Prime Video janë Njeriu në Kalanë e Lartë, Mozart në Xhungël, Red OaksSeries Disa seri që nuk kanë kaluar ende ndonjë platformë televizive në Spanjë, prandaj shumica e tyre nuk janë përkthyer në Spanjisht. Për momentin është i disponueshëm vetëm për iOS dhe Android por jo për Apple TV, një veprim i pakuptimtë nga kompania nëse dëshiron të bëhet i popullarizuar në këtë pajisje Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   kata dijo

    Faleminderit shumë për ndarjen e këtij informacioni