Amazon Prime Video tani në dispozicion për Xbox One

Njeriu nuk jeton vetëm në Netfix ose HBO. Gjigandi i tregtisë elektronike Amazon gjithashtu ka një shërbim video streaming, i disponueshëm falas për të gjithë përdoruesit që është pjesë e programit Prime, një program që ofron një sërë avantazhesh për përdoruesit që përdorin Amazon shume shpesh.

Dy muaj më parë, aplikacioni i dedikuar për Amazon Prime Video PlayStation mbërriti në dyqanin Sony, në mënyrë që të gjithë përdoruesit e kësaj konsolë të mund të shijojnë përmbajtjen VOD të Amazon direkt përmes PlayStation. Tani është radha e Microsoft Xbox One.

Nëse jeni një përdorues i Amazon Prime dhe keni një Xbox One në shtëpi, tani mund të bëni një turne në dyqanin Microsoft dhe të shkarkoni aplikacionin, një aplikacion që është në dispozicion për tu shkarkuar plotësisht falas. Amazon ju doni që shërbimi juaj VOD të rritet pak nga pak dhe bëhet një alternativë ndaj Netflix ose HBO, megjithëse më shumë se një alternativë mund të konsiderohet si një plotësim, pasi tarifa përfshihet në të gjitha shërbimet e ofruara nga programi Amazon Prime.

Pasi djemtë nga Amazon kanë mbuluar kërkesën për këtë aplikacion në tastierë, është radha e TV-ve Smart dhe Apple TV, veçanërisht ky i fundit, tani që ai më në fund ka bërë paqen e tij me Apple pas disa vitesh në të cilat të dy kompanitë kishin prishur marrëdhëniet e tyre tregtare për shkak të mos përfshirjes së shërbimit VOD të Amazon natyrshëm në gjeneratën e 3-të Apple TV.

E gjithë kjo ndryshoi kur Apple lëshoi ​​gjeneratën e 4-të Apple TV, një pajisje që përfshin dyqanin e vet të aplikacioneve dhe në të cilën deri më sot, dhe përkundër njoftimit nga Tim Cook, CEO i Apple, qershorin e kaluar, në lidhje me disponueshmërinë e aplikacionit Amazon Prime Video për Apple TV, ai ende nuk tregon kokën e tij askund.

Katalogu i Amazon Prime Video nuk mund të krahasohet me atë të Netflix ose HBO, por ndërsa muajt kalojnë, ne kemi parë se si numri dhe cilësia e serive është rritur dukshëm. Disa nga seritë ekskluzive të cilësisë Amazon që mund të gjejmë në këtë shërbim janë Njeriu në kështjellën e lartë, The Tick, Goliath, American Gods ...

Amazon Prime Video na ofron gjithashtu një katalog i gjerë i serive për të vegjlit Ndër të cilat gjejmë SpongeBob mitik, The Paw Patrol, Pepa Pig, Dora the Explorer, Shaun the dele, Pocoyo, Team Umizoomi… dhe një numër të madh filmash në mënyrë që të vegjlit të mund të shijojnë Amazon Prime Video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.