Tronsmart ONYX PRIME, analiza dhe performanca

Po kërkoni për disa kufje me valë? Siç mund ta keni parë, kjo nuk është një detyrë e lehtë, duke pasur parasysh numrin e madh të opsioneve aktualisht në treg. Prandaj, për t'ju ndihmuar në detyrën për të gjetur më në fund kufjet True Wireless që ju nevojiten, sot ne sjellim në Actualidad Gadget një opsion të ri, më shumë se interesant, Tronsmart ONYX PRIME.

Ne kemi qenë në gjendje t'i testojmë këto kufje Tronsmart për disa ditë dhe më pas do t'ju tregojmë gjithçka për përvojën tonë të përdorimit, veçoritë që mund të gjejmë dhe çmimin me të cilin mund të merrni një të tillë nëse ato zgjidhen.

Çboksimi i Tronsmart ONYX PRIME

Siç bëjmë gjithmonë, ju tregojmë gjithçka që mund ta gjejmë brenda kutisë së ONYX PRIME nga Tronsmart. Si thuajse gjithmonë, mund të themi se nuk kemi gjetur ndonjë surprizë. Ne kemi tonat auriculares, kasë karikimi, Një udhëzues përdoruesi dhe Kabllo UBS e tipit C për të ngarkuar baterinë në kuti.

Blini Tronsmart ONYX PRIME në Amazon me çmimin më të mirë

Për pjesën tjetër, ne gjithashtu gjejmë nja dy grupe shtesë të jastëkave rregullimi i kufjeve, që të ketë tre madhësi të ndryshme, së bashku me atë që është ngjitur. Përveç kësaj, ne gjithashtu kemi dy "unaza gome" të tjera, të madhësive të ndryshme, që shërbejnë për të arritur një përshtatje më të mirë të kufjeve brenda veshit.

Ky është Tronsmart ONYX PRIME

Tronsmart ONYX PRIME kanë format "në vesh", por kanë një veçori në dizajnin e tyre me të cilën pak prodhues kanë vendosur të plotësojnë kufjet e tyre. Ashtu si shumë modele të tjera, këto kufje Tronsmart shfaqë jastëkët e diskutueshëm të veshit që mbeten brenda veshit dhe funksioni i të cilave është të kryejë një efekt vakum. Për këtë gjejmë tre madhësi të ndryshme.

ONYX PRIME gjithashtu kanë një tjetër unazë gome shtesë që është në anën e kundërt të mikrofonit. Shërben pnë mënyrë që celulari të jetë më i fiksuar në veshin tonë dhe se ai nuk mund të lëvizë ose të bjerë. Pak ekstra që i bën ata a opsion i shkëlqyeshëm nëse jeni duke kërkuar për kufje për t'ju shoqëruar gjatë aktivitetit fizik sportive. Një aksesor që e kishim parë edhe në modele të tjera dhe që pasi e provojmë mund të dëshmojmë se përmbushin misionin e tyre. Ne gjithashtu kemi tre madhësi të ndryshme në mënyrë që përshtatja të jetë e përsosur. A janë ato çfarë po kërkonit? Merrni tuajin Tronsmart ONYX PRIME në Amazon me transport falas.

Kufjet kanë një madhësia kompakteJanë të vogla në dorë dhe sidomos kur i veshim. Materialet e ndërtimit, në plastike me shkëlqim, dhe pesha shumë e vogël që ka bën që mezi e vëmë re që i kemi veshur. Diçka shumë e rëndësishme për ata që i përdorin për orë të tëra ose kur luajnë sport. 

Në pjesën që është jashtë veshit, pak sipër logos së firmës, the kontrollet e prekjes. Me ta mundemi kontrolloni riprodhimin e muzikës, kapërceni pjesët përpara ose prapa, ndaloni ose filloni riprodhimin. Në të njëjtën zonë gjejmë një mikrofon që do të përdoret për të kontrolluar anulimin aktiv të zhurmës. Dhe në fund, ne kemi një drita e udhëhequr që na tregon nëse lidhja është aktive ose niveli i baterisë së secilës kufje.

El kuti karikimi, ku kufjet mbështeten për karikim, është gjithashtu prej plastike të zezë, në këtë rast me një finiturë mat. Kufjet përshtaten në mënyrë të përkryer falë sistemit operativ kunjat e magnetizuara. Dhe ata ofrojnë deri në tre tarifa të plota shtesë në mënyrë që autonomia e ONYX PRIME janë në gjendje të vazhdojnë me ne. Tani mund të blini në Amazon Tronsmart ONYX PRIME çmimi më i mirë.

Karakteristikat e ofruara nga Tronsmart ONYX PRIME

La autonomi Është një nga aspektet që mund ta konsiderojmë më të rëndësishëm kur vendosim për një ose tjetrin model. Kemi riprodhim të muzika vazhdoi deri në tetë orë për çdo ngarkesë. Y gjithsej deri në 40 orë nëse kemi kasën e karikimit.

La lidhjes është një nga pikat e forta të tyre duke qenë se janë të pajisur me teknologji Bluetooth 5.2. Lidhje e shpejtë dhe pa probleme në çdo kohë. Dhe falë Çipi Qualcomm 3040, ne marrim një cilësi të përmirësuar audio që e bën përvojën e dëgjimit dukshëm më të mirë.

Ne gjithashtu kemi teknologji e përmirësuar True Wireless Stereo Plus. Është në gjendje të kontrollojë që konsumi i dy kufjeve të jetë i balancuar. Dhe kjo sjell një përmirësim të dukshëm në stabilitetin e lidhjes. Gjithashtu duke llogaritur në Anulimi aktiv i zhurmës sesa me çipin QCC3040 ofron një përvojë shumë të kënaqshme të përdoruesit. 

Pro dhe kundra

rekuizitë

La cilësi të shëndoshë Ato ofrojnë mbi pritshmëritë.

autonomi deri në 40 orë pa nevojën për priza.

Dizajn perfekte për sport.

rekuizitë

 • tingull
 • autonomi
 • Dizajn

Contras

Madhësi e kutisë së karikimit dhe e kufjeve mbi mesataren.

La gome rregulluese Mund të jetë e pakëndshme, megjithëse është e rëndësishme që madhësia të jetë e saktë.

Contras

 • Madhësi
 • Goma rregulluese

Mendimi i redaktorit

Tronsmart ONYX PRIME
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
59,99
 • 80%

 • Tronsmart ONYX PRIME
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 25 dhjetor 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 60%
 • performanca
  Redaktori: 65%
 • autonomi
  Redaktori: 65%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 65%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.