Altoparlant Tronsmart Studio Wireless, analiza dhe performanca

Ne ju sjellim një përmbledhje të re në të cilën tingulli dhe muzika janë protagonistët. Një rishikim në të cilin TronsmartEdhe një herë, ai vjen për të na sjellë një produkt për ta shtuar në katalogun e tij të gjerë. Sot ne paraqesim Altoparlant me valë Tronsmart Studio, një altoparlant i fuqishëm dhe kompakt me shumë për të ofruar.

Nëse jeni nga ata që e shijojnë muzikën me volum të plotë. Nëse gjithashtu nuk jeni të kënaqur që tingulli të jetë i pranueshëm. Dhe nëse është e rëndësishme për ju që autonomia e altoparlantit tuaj të jetë në gjendje të vazhdojë me ju, Tronsmart Studio mund të jetë altoparlanti që kërkoni.

Altoparlant Tronsmart Studio Wireless, pikërisht ajo që ju nevojitet

Ne kemi mundur të testojmë në Actualidad Gadget një numër të madh altoparlantësh dhe aksesorë që lidhen me zërin. Patjetër, një altoparlant Bluetooth është një aksesor ideale për të shijuar muzikën tonë të preferuar në mënyrën më komode. Lidhni telefonin tonë të mençur, zgjidhni listën e duhur të luajtjes dhe kaq.

Por jo të gjithë folësit ofrojnë një nivel të tillë cilësia dhe fuqia e zërit në një madhësi dhe format kaq kompakt. Hapësira është e rëndësishme në shtëpi, por transportueshmëria merret parasysh edhe për ata që duan ta çojnë muzikën e tyre kudo që shkojnë dhe të tingëllojë ashtu siç na pëlqen.

Altoparlanti Tronsmart Studio Wireless fiton numra të plotë në treg falë ekuilibër i madh i arritur midis çmimit të tij dhe të gjitha përfitimeve që ofron. Nëse jeni duke kërkuar për një altoparlant për zyrën tuaj, shtëpinë tuaj ose për të bërë dhuratën perfekte, për shumë arsye ky bëhet një opsion shumë i rekomanduar. Këtu mund të blini tani Studio Tronsmart për më pak sesa mendoni.

Dizajni i altoparlantit Tronsmart Studio Wireless

Është e vërtetë se ka altoparlantë në treg ku dizajni bie në sy sy të lirë. Altoparlantët krijuan më shumë si elemente dekorative sesa si pajisje teknologjike funksionale. Altoparlanti Tronsmart Studio Wireless është një altoparlant që duket si një altoparlant me të vërtetë, dhe mbi të gjitha, tingëllon si një altoparlant i vërtetë.

Gjetëm një dizajn klasik me formë drejtkëndëshe, vija te drejta dhe ngjyre e zeze. Një folës me format desktop që do të përshtaten në mënyrë të përkryer në çdo mjedis. Dhe kjo na kujton altoparlantët e vjetër të studios, por me një prekje të vogël moderniteti falë ngjyrës së zezë dhe materialeve të përdorura për ndërtimin e saj.

Ajo ka një shasi alumini e ngurtësuar që përveçse ju ofron një imazh elegant, bën asnjë humbje me besnikëri të lartë. Diçka që e bën përvojën e dëgjimit vërtet të kënaqshme.

Merreni atë Studio Tronsmart në Amazon me çmimin më të mirë

më i lartë kemi gjetur kontrolli i butonit në një panel gome të përqendruar në mënyrë të përsosur. Ne kemi butonin pushtet, për të ngritur dhe ulur volumen Të riprodhimit, luaj / ndalo. Ekziston edhe butoni për lidhje me bluetooth me smartphone ose kompjuterin tonë. Dhe disa butona të tjerë që do të bëjnë, një për të thirrur tonën asistent zëri, dhe një tjetër për të aktivizuar Teknologjia Sound Pulse për të cilën do të flasim më tej.

fund gjetëm një baza mbështetëse e bërë gjithashtu prej gome. Pajisja mbështetet plotësisht mbi të, duke mbetur paksa e ngritur në një mënyrë shumë elegante. Kjo gome shërben edhe si kundër rrëshqitjes. Mbi të gjitha për të shmangur dridhjet e mundshme në kontakt me një tabelë kur përdorim volumin e lartë.

mbrapa kemi gjetur porti i ngarkimit, me format USB Type C, e cila mbështet karikimin e shpejtë. Gjithashtu a Hyrja e foleve 3,5 mm për të lidhur një pajisje pa Bluetooth. Dhe një Vende për kartën e kujtesës Micro SD ku mund të shtojmë të gjithë muzikën që duam, edhe për riprodhim pa bluetooth apo kabllo.

Teknologji më e fundit me Tronsmart Studio

Kur mendojmë për blerjen e një altoparlanti, fuqia që është në gjendje të ofrojë është shumë e rëndësishme dhe zakonisht është një nga gjërat që shikojmë në fillim. Por kjo fuqi është shpesh në kundërshtim me cilësinë e zërit. Kjo është arsyeja pse është thelbësore të dini se Tronsmart ka punuar me ndërgjegje në mënyrë që ky altoparlant i vogël të jetë në gjendje të ofrojë fuqi jo më pak se 30 W dhe se tingëllojnë me një cilësi vërtet e mahnitshme.

Ekskluzive Teknologjia Sound Pulse Është krijuar për të përmirësuar përvojën e dëgjimit. Ofron a dalje e zërit pa shtrembërim pavarësisht vëllimit. Studio Tronsmart është gjithashtu e para e firmës që lançon Teknologjia TuneConn, falë së cilës ne mund të lidhim njëkohësisht deri në 100 altoparlantë me valë në një pajisje të vetme… i çmendur. Tani mund të blini tuajin Studio Tronsmart në Amazon me transport falas.

El tingull dinamik me 2.1 kanale nuk kalon pa u vënë re. Falë aplikacioni tronsmart ju mund të keni akses në të ndryshme cilësimet, personalizimi, barazimi dhe të gjitha efektet audio që mund të imagjinoni. Përvoja e përdorimit të aplikacionit fiton cilësi dhe zëri është më afër asaj që keni dashur gjithmonë.

Tronsmart
Tronsmart
zhvilluesi: Geekbuy Inc.
Çmimi: Free
 • Pamja e ekranit të Tronsmart
 • Pamja e ekranit të Tronsmart
 • Pamja e ekranit të Tronsmart
 • Pamja e ekranit të Tronsmart

La autonomi është gjithashtu një pikë e fortë e altoparlantit Studio Wirells. Ju faleminderit dy bateri 2000 mAh është në gjendje të mbajë deri në 15 orë riprodhim të pandërprerë. Bateritë që falë teknologjisë së karikimit të shpejtë mund të jenë 100% në vetëm tre orë.

Gjithashtu thekson i papërshkueshëm nga uji ju keni falë Certifikimi IPX4. Edhe pse apriori për dizajnin dhe formën e tij mund të konsiderohet një altoparlant i brendshëm. Materialet e tij dhe rezistenca e tyre e bëjnë atë një opsion të shkëlqyer për përdorim të jashtëm.

Altoparlanti Tronsmart Studio është i pajisur me 1 subwoofer qendror me frekuencë të ulët, 4 altoparlantë pasivë duke siguruar bas dhe fuqi të thellë, dhe 2 cicërima me frekuencë të lartë. Pak altoparlantë në treg që lëvizin në këtë gamë çmimesh do të jenë në gjendje të ofrojnë diçka të tillë.

Tabela e specifikimeve

Markë Tronsmart
Model Altoparlant Studio me valë
Conectividad Bluetooth 5.0 + 3.5 + fole Micro SD
potencia 30W
Diapazoni i frekuencës 20 Hz - 20000 Hz
bateri 2x2000 mAh
autonomi deri në orët 15
Koha e tarifimit 3 - 3.5 orë
përmasat 206.5 x 70 x 58 mm
peshë 0.961 kg
Lidhja e blerjes Studio Tronsmart
çmim 79.99 €

Të mirat dhe të këqijat e altoparlantit Tronsmart Studio

rekuizitë

Teknologjia TuneConn për të lidhur deri në 100 altoparlantë në një pajisje të vetme.

Fuqi 30W në një pajisje kaq kompakte.

Autonomia e 15 orëve me një akuzë të vetme.

Cilësia e tingullit asnjë shtrembërim në asnjë vëllim.

rekuizitë

 • Teknologjia Tule Conn
 • potencia
 • autonomi
 • Cilësia e tingullit

Contras

El shasi metalike ai mund të bëhet i dhëmbëzuar ose deformuar nga një rënie.

Peshë të lartë de  gati 1 kg

Contras

 • materiale
 • peshë

Mendimi i redaktorit

Altoparlant me valë Tronsmart Studio
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)