LG Tone Free HBS-FN7: Anulimi i Zhurmës Aktive dhe Shumë Më tepër

Ne i kthehemi ngarkesës me analizën e një produkti të shëndoshë, këtë herë nga firma e Koresë së Jugut LG e cila kohët e fundit lëshoi ​​në treg kufjet më të veçanta "top of range" në treg, ato që ne i kemi testuar për një kohë të gjatë dhe që do të flasim me ju gjatë.

Zbuloni me ne LG Tone Free HBS-FN7, kufje me një kuti dezinfektuese, anulim të zhurmës dhe performancë befasuese. Ne do t'ju tregojmë se cila ka qenë përvoja jonë globale me këto kufje që kanë dhënë kaq shumë për të folur kohët e fundit dhe cili është rezultati pasi kemi kaluar në tabelën tonë të analizave.

Këtë herë ne flasim për kufje që janë në majë të piramidës së kufjeve TWS me anulim të zhurmës, si për funksionalitetin ashtu edhe për çmimin. Ato janë mjaft të ngjashme me një pajisje të mëparshme nga vetë LG që nuk ka kaluar ende në tabelën tonë të analizave, përfundimet në FN6 dhe të cilat kanë një çmim shumë më të përmbajtur sesa ky botim pasi që ato ndodhen në 99 euro, me mungesën e dukshme të anulimi aktiv i zhurmës. Ne po flasim në këtë moment për LG Tone Free HBS-FN7 (në tekstin e mëtejmë LG FN7).

Materialet dhe dizajni

Marka ka zgjedhur një dizajn dhe prodhim "premium". Shtë ndjesia që kemi shpejt në kontaktet tona të para me paketimin dhe produktin në përgjithësi. Kemi një konstruksion krejtësisht të zi plastik për njësinë që kemi testuar dhe një sistem në vesh për sa i përket altoparlantit të kufjeve, diçka thelbësore kur flasim për pajisjet që kanë ANC (Anulimi i Zhurmës Aktive për akronimin e saj në anglisht). Kabina e karikimit është plotësisht rrethore në të njëjtën ngjyrë të përmendur më sipër. Sidoqoftë, ne mund t'i blejmë në të bardhë nëse dëshirojmë, këto dy ngjyra janë paleta e disponueshme.

 • përmasatkuti: 54,5 x 54,5 x 27,6 mm
 • përmasatkufje: 16,2 x 32,7 x 26,8 mm

Rasti i karikimit ka një LED që identifikon funksionimin e kufjeve dhe nuk përmend asnjë markë nga jashtë, diçka kurioze. Isshtë bërë nga plastika mat, ndryshe nga vetë kufjet, dhe i reziston shumë mirë shenjave të gishtërinjve. Isshtë kompakt dhe përshtatet në mënyrë të përsosur në xhepin tuaj, me një USB-C në pjesën e pasme të kapakut dhe një buton sinkronizimi në anën e majtë.

Në këtë mënyrë, kemi detajin befasues që kufjet lëshojnë dritë UV në kufje për të eleminuar bakteret, sistemin UVnano i LG premton të zvogëlojë bakteret me 99,9% me vetëm 10 minuta ekspozim në sistemin tuaj. Sidoqoftë, ne kemi verifikuar që ky ndriçim UV nuk zhvillohet për 10 minuta por zhvillohet për disa sekonda.

Karakteristikat teknike

Ne jemi përballur me kufje që kanë jastëk silikoni hipolergjik dhe rezistencë ndaj ujit me certifikim IPX4, kështu që mund t'i përdorim ato në baza ditore për sa i përket trajnimit ose shiut të dobët.

Në nivelin e lidhjes kemi Bluetooth 5.0, si dhe mundësinë e lidhjes si me Android ashtu edhe me iOS falë aplikacionit LG Tone Free që mund të shkarkohet duke skanuar kodin QR të përfshirë në kuti. Në seksionin teknik LG ofron mjaft të dhëna teknike, kështu që ne duhet të përqendrohemi kryesisht në ndjesitë që ato na lënë në përdorimin e tyre përmes testeve tona. Ata kanë dy mikrofonë të dyfishtë, si dhe disa alternativa të Anulimit të Zhurmës Aktive (ANC) që ne mund ta rregullojmë duke bashkëvepruar me kufjet përmes panelit të tij të prekjes ku mund të luajmë muzikë ose t'u përgjigjemi thirrjeve.

Autonomia dhe cilësia e zërit

Një seksion i rëndësishëm është mundësia e kryerjes përveç karikimit klasik USB-C, tarifimit pa tel standard Qi vetëm duke e vendosur atë në një bazë tradicionale të karikimit. Sa i përket baterisë kemi 55 mAh për secilin kufje dhe një këllëf 390 mAh. Firma na premton 7 orë për kufje dhe 14 më shumë nëse përfshijmë kutinë e karikimit. Në testet tona kemi marrë rreth 5 orë 30 milion autonomi me aktivizimin e anulimit të zhurmës. Sigurisht, vlen të përmendet se për USB-C ne mund të marrim një tarifë prej një ore përdorimi me afërsisht pesë minuta karikim.

 • codec: SHKSH / SBC

Sa i përket zërit, LG edhe një herë zgjedh Përpunimin Dixhital të Sinjalit të Meridian Audio, megjithatë, katër mënyrat e përdorimit që aplikacioni juaj na lejon të rregullojmë krijojnë një tingull mjaft me cilësi të lartë. Ne kemi bas të shënuar mirë, por që nuk i mbulojnë zërat. Ne nuk kemi codec Qualcomm aptX, por nuk kemi vërejtur shumë ndryshim me kufjet që kanë. Përvoja jonë ka qenë e kënaqshme dhe në përputhje me çmimin që kemi paguar për produktin, megjithëse ndoshta jo deri te rivalët siç është AirPods Pro (shumë më i shtrenjtë).

Anulimi aktiv i zhurmës dhe mendimi i redaktorit

Firma na premton se kemi tre mikrofonë për të anuluar zhurmën edhe pse ata u referohen dy prej tyre për biseda. Në këtë drejtim, kufjet i përgjigjen mirë performancës së kërkuar për të bërë thirrje telefonike. DHETingulli i mbështetur nga diafragma e tij me dy shtresa e bën përvojën mjaft të mirë duke marrë parasysh se po flasim për kufje me veshë TWS. Pra, në përgjithësi duket se gjejmë një produkt mjaft të rrumbullakët.

Ju mund të merrni LG Tone Free FN7 nga 178 në faqen tuaj të internetit apo edhe me një çmim shumë më konkurrues nga 120 euro në Amazon.

Këto kufje dallohen shumë më tepër në të zezë, me një dizajn disi më të matur dhe elegant, i cili do të ishte ngjyra që ju rekomandojmë. Shpresojmë se ju ka pëlqyer analiza jonë e LG Tone Free FN7 nga firma e Koresë së Jugut dhe natyrisht ju kujtojmë se mund të na lini ndonjë pyetje në lidhje me të në kutinë e komenteve. Në të njëjtën mënyrë, ju kujtojmë se mund të regjistroheni në kanalin tonë YouTube ku po lëmë shumë përmbajtje interesante që me siguri nuk do të dëshironi t'i humbni.

Fone pa FN7
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
179 a 129
 • 80%

 • Fone pa FN7
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 75%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Materiale dhe dizajn mjaft premium
 • ANC dhe autonomi e mirë
 • Aplikacioni shoqërues

Contras

 • Sistem shumë i thjeshtuar gjestual
 • Çmimi i rregullueshëm
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)