Aplikacioni Dropbox bëhet universal dhe tani mund ta instalojmë në Xbox One

Dropbox

Ardhja e Windows 10 në treg, ka supozuar një rimodelim të asaj që deri më tani kemi kuptuar nga sistemet operative, të paktën sipas Microsoft. Djemtë nga Redmond kanë punuar në një ekosistem universal për më shumë se një vit, një ekosistem që ju lejon të instaloni çdo aplikacion nga dyqani juaj në çdo pajisje, qoftë desktop, laptop, celular ose tastierë. Në këtë mënyrë, çdo zhvillues që zgjedh të vërë bast në Windows kur krijon aplikacione, është siguruar një gamë shumë e gjerë e pajisjeve tek e cila arrihet vetëm me të njëjtin aplikim. Aplikacioni më i fundit që ka zgjedhur këtë itinerar është Dropbox, shërbimi më i popullarizuar i ruajtjes së reve në botë.

Pas uljes së Windows 10 në Xbox One, pajisja e fundit që priste azhurnimin për të mbyllur rrethin, tastiera Nintendo ju lejon tashmë të instaloni praktikisht të njëjtat aplikacione që janë në dispozicion për telefonat mobil si për PC, për sa kohë që ato janë universale. Dropbox sapo ka azhurnuar aplikacionin e tij duke e bërë atë universal, i cili na lejon ta instalojmë në Xbox One dhe kështu të jemi në gjendje të shijojmë shtëpinë tonë në ekranin e madh, fotot që kemi ruajtur në të, njësoj si video ose thjesht ndonjë dokument ose skedari që kemi ruajtur në llogarinë tonë.

Ky azhurnim do të kishte më shumë kuptim nëse shërbimi Carrousel, të cilin Dropbox e mbylli pak më shumë se një vit më parë, do të kishte vazhduar në shërbim, pasi na lejoi të bënim një kopje rezervë në renë e të gjitha imazheve dhe videove tona të kapura me smartphone-in tonë në një mënyrë automatike. Edhe pse ajo që bie në sy me të vërtetë është mundësia e të jetë në gjendje të shikojë videot direkt pa pasur nevojë të shkarkoni ato, diçka që aplikacioni OneDrive e lejon praktikisht që nga fillimi i tij në treg. Dropbox për Xbox, gjithashtu na lejon të shkarkojmë përmbajtje për ta parë atë pa pasur lidhje interneti


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)