Apple për të riparuar laptopët me tastierë të gabuar të fluturave

mollë

Tastiera e fluturave ka qenë një nga risitë që i ka dhënë Apple më shumë dhimbje koke. Sepse falë kësaj veçorie, firma Cupertino arriti të zvogëlojë trashësinë e laptopëve të saj. Por, gjithashtu ka pasur shumë probleme me ta gjatë viteve. Për shkak se shumë përdorues janë ankuar që tastierat e tyre nuk kanë punuar.

Prandaj, për një kohë të gjatë Apple është kërkuar që t'u ofrojë një zgjidhje përdoruesve me këto Macbook dhe Macbook Pro prekur nga kjo e mete. Por kompania nuk kishte komentuar asgjë ose nuk kishte ofruar një zgjidhje. Më në fund, ata marrin masa për të.

si Apple ka njoftuar fillimin e një programi riparimi falas. Në të, ne do të vazhdojmë të riparojmë këtë dështim në tastierat e fluturave të prekura. Zgjidhja që përdoruesit kanë pritur për një kohë të gjatë është përfundimisht e vërtetë.

Kompania Cupertino e ka pranuar gabimin e saj dhe po fillon këtë program riparimi. Intendedshtë menduar për konsumatorët me një Macbook dhe Macbook Pro, blerë katër vjet më parë ose më pak dhe kanë keqfunksionime të tastierës. Nëse janë çelësat që përsërisin shkronja, që nuk funksionojnë, që nuk përgjigjen në mënyrë të vazhdueshme ... Të gjitha këto defekte janë të mbuluara në këtë program riparimi.

Shërbimi teknik i Apple do të jetë përgjegjës për rishikimin e secilit rast individualisht. Por të gjithë përdoruesit me Macbook dhe Macbook Pro të blerë midis 2015 dhe 2017 do të jenë në gjendje të marrin këtë riparim falas të laptopit të tyre. Megjithëse dizenjimi i këtyre tastierave mund ta bëjë riparimin mjaft të komplikuar.

Në muajt e fundit ka pasur përdorues të cilët u ankuan se tastiera e tyre ndaloi së funksionuari plotësisht kur morën pluhur. Kështu që është e mundur që ka përdorues që do të kenë një riparim kompleks përpara tyre. Ne shpresojmë të dëgjojmë më shumë se si këto rregullime po përparojnë së shpejti nga Apple. Nëse jeni një nga të prekurit, mund të konsultoheni më shumë informacion në faqen e internetit të kompanisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)