Binjakët ANC, Fresh´n Rebel evoluon modelin e tij të suksesit

Shoqërimi i fillimit të fundit të Fresh'n Rebel Clam Elite, Firma ka vendosur gjithashtu të japë një frymë të freskët në gamën e Binjakëve, kufjet e saj me ngjyra të dizajnuara ANC që kanë grumbulluar shumë vlerësime të mira. Tani ata do të kenë një veçori të shtuar që do ta bëjë blerjen tuaj edhe më tërheqëse, anulimin aktiv të zhurmës.

Ne analizuam në thellësi Binjakët e rinj ANC nga Fresh´n Rebel, një kufje e vërtetë wireless me anulimin e zhurmës dhe një dizajn mjaft interesant. Qëndroni me ne dhe zbuloni lajmet që Fresh'n Rebel ka propozuar për këtë model kufjesh TWS që tashmë e dinim më parë.

Materialet dhe dizajni

Në këtë rast, Fresh'n Rebel ka vendosur të vërë bast për gamën e tij të njohur të ngjyrave, ne do t'i kemi në dispozicion, secili me emrin e tij komercial në tonet e mëposhtme: Ari, rozë, jeshile, e kuqe, blu dhe e zezë. Në këtë rast, kutia i është nënshtruar një ridizenjimi të madh, duke kaluar nga të qenit një sistem i hapjes superiore në një stil "shell". Kutia ka një dimension mjaft kompakt me kthesa të mëdha për ruajtje të lehtë. Nga ana e saj, brenda do të kemi një tregues LED të statusit të kufjeve, si dhe butonin e sinkronizimit.

Kufjet janë në vesh, një tonik i zakonshëm për kufjet TWS kur ata kanë anulim aktiv të zhurmës. Ata kanë një dizajn që do të jetë i njohur për ne, pa qenë tepër i gjatë, ato janë mjaft të gjera. Sa i përket komoditetit, ato janë të lehta dhe kanë një larmi të jastëkëve, kështu që nuk do të kemi probleme në vendosjen e tyre. Pesha totale e pajisjes është 70 gram, megjithëse nuk i dimë veçmas matjet e sakta të karikimit dhe peshën e kufjeve. Sidoqoftë, duhet të theksojmë se kemi rezistencë ndaj ujit, djersës dhe pluhurit me certifikimin IP54, kështu që mund t'i përdorim ato për t'u stërvitur pa probleme.

Karakteristikat teknike dhe autonomia

Si zakonisht, ne nuk e dimë versionin e saktë të Bluetooth që udhëton, megjithëse duke marrë parasysh shpejtësinë e çiftimit dhe autonominë, gjithçka tregon se Fresh'n Rebel ka zgjedhur Bluetooth 5.0 kaq të zakonshëm. Kemi sensorë të afërsisë që do të ndalojnë përmbajtjen multimediale sapo t'i heqim nga veshët, e njëjta gjë do të ndodhë kur t'i vendosim përsëri, që muzika të vazhdojë të tingëllojë nga pika ku ishte. Cfare ka me shume, kufjet janë Master i Dyfishtë, domethënë, ato mund të përdoren veçmas pasi që të dy lidhen drejtpërdrejt me burimin e audios.

Lidhur me autonominë, ne nuk kemi të dhëna në lidhje me kapacitetin në mAh, por kemi marrë rreth 7 orë autonomi me kufje në një seancë të vetme, lMarka premton midis 7 dhe 9 orë në varësi të mënyrës së anulimit të zhurmës që kemi aktivizuar, të dhëna që janë përputhur me analizën tonë. Nëse llogarisim akuzat e ofruara nga çështja, autonomia shtrihet në afërsisht 30 orë në total nëse nuk aktivizojmë ANC, i cili mund të bjerë në rreth 25 orë nëse e aktivizojmë atë. Nga ana e saj, karikimi i plotë i kutisë do të jetë dy orë, rreth një orë e gjysmë nëse duam të karikojmë plotësisht kufjet.

Anulimi i zhurmës dhe kontrolli i audios

Anulimi i zhurmës do të hyjë në veprim kur ta aktivizojmë, për këtë do të prekim kufjet, pasi ato kanë një panel prekës. Për më tepër, ne mund të zgjedhim një «Mënyrë Ambienti» që do të kapë një pjesë të zhurmës përmes mikrofonave në mënyrë që të ofrojë një sistem izolimi më pak të rrezikshëm për situata të caktuara.

 • Anulimi standard i zhurmës: Do të anulojë të gjithë zhurmën me kapacitet maksimal.
 • Modaliteti i ambientit: Kjo mënyrë do të anulojë zhurmën më të bezdisshme dhe të përsëritur, por do të na lejojë të kapim biseda ose sinjalizime nga jashtë.

Anulimi i zhurmës është i mjaftueshëm për diapazonin e çmimeve që po trajtojmë, Padyshim që ato janë disi larg alternativave të tilla si AirPods Pro, megjithatë, për sa kohë që vendosim pads mirë, anulimi i zhurmës do të jetë mjaft tërheqës. Duket se nuk ndikon negativisht në bas dhe mes në testet tona, megjithëse ne ndalojmë së perceptuari disa tone më delikate. Në këtë pjesë nuk mund ta fajësojmë nëse shohim tregun dhe çmimin e ofruar nga alternativa të tjera me anulim aktiv të zhurmës që mund të konsultohemi.

Cilësia e audios dhe përvoja e përdoruesit

Mungon që Fresh'n Rebel ka vendosur të integrojë Binjakët ANC në sistemin e barazimit me porosi që ne gjejmë në Elimin e Clam. Megjithatë, kufjet arrijnë mirë për t'i barazuar ato, edhe pse siç ndodh zakonisht në këtë lloj produkti, ato janë akorduar posaçërisht për të ofruar një rezultat më të mirë me muzikën aktuale tregtare. Ne kemi një prani të mirë bas dhe një vëllim maksimal të konsiderueshëm të lartë, diçka e mrekullueshme duke marrë parasysh se ne gjithashtu do ta kombinojmë atë me anulimin aktiv të zhurmës.

Në nivelin e lidhjes ata nuk kanë paraqitur ndonjë problem, lidheni shpejt dhe relativisht lehtë, ashtu si kur jeni Master i Dyfishtë Ne kemi qenë në gjendje të përfitojmë nga ajo që ndonjëherë të takojmë vetëm një nga kufjet. Ata janë të lidhur shpejt me burimin e audios në të njëjtën mënyrë që ata shkëputin dhe ndalojnë muzikën kur i vendosim ato në kutinë, në këtë pjesë përvoja ka qenë e favorshme. Në nivelin e kapjes së zërit tonë përmes mikrofonit, ato janë të mjaftueshme për të mbajtur biseda, megjithëse kjo nuk është pika e saj më e shquar, nuk ofron një përvojë që ne mund ta vlerësojmë si të keqe.

Mendimi i redaktorit

dhe e vërteta është se ata nuk lënë asnjë pjesë me shije të keqe në gojë në vëmendje të saj. Kabina e karikimit është e rehatshme, e gjithanshme dhe e qëndrueshme. Nga ana e saj, kufjet janë në vesh, diçka pothuajse e detyrueshme në kufjet ANC dhe bie brenda parametrave "normal". Padyshim një ofertë e freskët dhe tërheqëse edhe një herë nga një markë shumë e përqendruar tek publiku i ri që synon të krijojë një përvojë të rrumbullakët, pa shumë pretendime por që përmbush pikërisht atë që ka premtuar.

Binjakët ANC
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99,99
 • 80%

 • Binjakët ANC
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • ANC
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 85%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • konfiguracion
 • çmim

Contras

 • Pa pagesë Qi
 • Pa aptX

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)