E Premtja e Zezë: Ofertat më të mira në automatizimin e shtëpisë dhe zërin

El Zi e premte Është afër, dhe megjithëse kjo duket se do të zgjasë më shumë, këtë herë ne donim të dilnim përpara me një përmbledhje interesante. Si çdo vit, ne shikojmë prapa dhe kërkojmë oferta për ato produkte që kemi provuar dhe që mund t'i rekomandojmë me sinqeritetin më të madh dhe ky ka qenë rezultati.

Këto janë ofertat më të mira të së Premtes së Zezë për sa i përket automatizimit të shtëpisë dhe zërit, konfiguroni shtëpinë tuaj inteligjente dhe sigurisht shijoni muzikën më të mirë. Mos i humbisni, sepse ka ardhur koha të kurseni pak para duke blerë atë që keni dashur gjithmonë.

Amazon Echo Show 5 - Një vështrim i parë në Alexa

Amazon Echo Show është një nga alternativat më interesante midis atyre që kombinojnë zërin dhe automatizimin e shtëpisë në të njëjtin produkt. Në këtë rast, ne kemi harduerin e tingullit të Amazon Echo Dot të shoqëruar nga një ekran i vogël pesë inç, për shembull të mund të menaxhojmë pajisjet tona IoT, të menaxhojmë YouTube ose të kalojmë përmes Spotify në një mënyrë të shkathët dhe të thjeshtë, diçka që luan shumë në favor të kësaj pajisjeje.

Amazon Echo Show 5 (2021) ka një çmim të zakonshëm mbi 89 euro dhe tani Është vetëm 44,99 euro, që është një zbritje e konsiderueshme për një nga pajisjet më interesante dhe me vlerën më të mirë për paratë që Amazon ka në katalogun e saj.Hidhini një sy rishikimit tonë sepse mund të përfundoni me një.

Roborock S7 - Fshesë me korrent për robotë

Roborock S7 i ri është basti më aspirativ nga një markë që ka arritur të fitojë një vend të rëndësishëm në treg aq të ngopur me fshesa me korrent robotik. Ne e kemi testuar këtë model dhe pastron shumë mirë, nuk ka probleme me performancën dhe autonomia është e çmendur. E gjithë kjo shoqërohet me përditësime të shumta softuerike dhe madje stacioni i tij i famshëm i deponive Automatik që do të kënaqë çdo dembel pastrimi.

Aktualisht ka 150 euro zbritje, pra Mund ta blini për 499,00 euro, një zbritje e konsiderueshme në të cilën nga këndvështrimi im është roboti më i mirë i fshesës me korrent të vitit 2021. Mos e humbisni analizën tonë, sepse në të mund të zbuloni nëse ia vlen vërtet.

Jabra Elite 85t - Një produkt i rrumbullakët

Nuk mund ta vlerësoj ndryshe, kufjet Jabra Elite 85t mburren me veçori që janë atje lart me diapazonin më të lartë. Jabra tashmë është sinonim i cilësisë dhe në këtë, një nga produktet më të mira në të gjithë katalogun, nuk mund të ishte më pak. Kemi heqjen aktive të zhurmës, baterinë me jetëgjatësi dhe e gjithë kjo e shoqëruar me një nga aplikacionet më të kompletuara në treg për këtë qëllim.

Cilësia e zërit është jashtëzakonisht e mirë dhe megjithëse dizajni është disi i rrezikshëm, ai bën dallimet në atë që është e rëndësishme, gjithçka që lidhet me audion. Ata kanë një çmim të zakonshëm prej 228,99 euro, por Me një zbritje prej 35% mund t'i blini për vetëm 149,99 gjatë kësaj jave të Black Friday në Amazon.

Larmia e produkteve Sonos

Nëse jeni duke kërkuar për më të mirën në cilësi, çmim dhe lidhje, është padyshim Sonos. Këtu kemi analizuar produkte të të gjitha llojeve, por këtë herë do të fokusohemi tek ato që kanë një zbritje të konsiderueshme. plus 20% ulje aksesorëve Sonos ka lançuar për të gjithë përdoruesit që vendosin të blejnë përmes faqes së saj të internetit dhe disa zbritje të konsiderueshme në Sonos Roam.

Nga ana tjetër, i preferuari im këtë vit ka qenë Sonos Rreze gjenerata e dytë, një shirit zëri i fuqishëm, i kompletuar dhe i shoqëruar me Dolby Atmos dhe asistentët kryesorë virtualë si Google Assistant dhe Amazon Alexa, pa harruar përputhshmërinë e tij me Apple HomeKit. Ju keni një zbritje prej më shumë se 30% në Amazon, kështu që mund ta blini për vetëm 369 euro.

Huawei WiFi AX3 - Me WiFi 6 për lojëra dhe automatizimin e shtëpisë

Në këtë produkt ne mund të shijojmë standardin WiFi 6 me 802.11ax / ac / n / a 2x2 dhe 802.11ax / n / b / g 2x2 dhe MU-MIMO,asgjë më shumë dhe asgjë më pak. Procesori që nxit gjithë këtë është një GigaHome Quad-Core 1,4 GHz i cili do të jetë përgjegjës për shpërndarjen e sinjalit në mënyrë inteligjente, si dhe të na lejojë të shijojmë tiparet e aplikacionit AI Life të Huawei për të cilat do të flasim më vonë. E vetmja gjë që mbetet për të përmendur, megjithëse kemi folur tashmë për të, është se ne kemi bazën e NFC.

Zbritje në Dyqanin Huawei që ju mundëson ta blini për vetëm 39,90 euro me dërgesë të menjëhershme në dyqanet e tyre, ose nëse preferoni ta dërgoni në shtëpi 60% zbritje në Amazon ku mund ta blini edhe për 39,99 euro. Sinqerisht, nëse keni ende ruterin e kompanisë suaj, tashmë po kërkon kohë për të shkuar te versioni më i fundit i disponueshëm me WiFi 6.

FreeBuds të të gjitha llojeve dhe ngjyrave

Kufje TWS, me anulim të zhurmës, në vesh, tradicionale ... Ju keni një shumëllojshmëri të pafundme në gamën FreeBuds, kufje Huawei dhe ne i kemi provuar praktikisht të gjitha dhe tani ju rekomandojmë sa më poshtë sipas shijeve dhe nevojave tuaja:

Oferta të tjera fantastike që nuk duhet t'i humbisni

  • Dreame T20: Një fshesë me korrent e fuqishme, e gjithanshme, me shumë aksesorë, kapacitet thithës të madh e shoqëruar me të gjitha mjetet e nevojshme për pastrimin më të thellë të përditshëm, pa dyshim që i qëndron përballë alternativave Dyson. vetëm 254 euro në Amazon.
  • Amazon Fire TV Stick Max: Nëse po studiojmë të blejmë TV Stick normal sepse nuk na duhen më shumë se përmbajtje Full HD, ndryshimi është i jashtëzakonshëm. Tani me WiFi 6 dhe pajtueshmërinë Dolby Atmos me gjithë fuqinë dhe përsosjen e gjithmonë, një çmim për të qeshur vetëm 38,99 euro (40% zbritje).
  • Gjenerata e katërt Amazon Echo: Amazon Echo është opsioni i parë që Amazon ju vë në dispozicion nëse doni të filloni një shtëpi të lidhur përmes Zigbee pa sakrifikuar cilësinë e zërit që ju lejon të dëgjoni muzikë. Edhe pse është e vërtetë që ofron një çmim të lartë, por është rritur në krahasim me modelin e mëparshëm, kemi brezin e katërt Amazon Echo Dot nga 59,99 € (BLERJE).

Në të njëjtën mënyrë, ju mund të kaloni nga seksioni ynë i rishikimeve ku do të gjeni produktet që kemi analizuar gjatë gjithë vitit dhe që pa dyshim mund të duken si një alternativë shumë interesante tani që çmimet janë ulur për Black Friday.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.