BlackBerry KeyONE mbërrin zyrtarisht në Spanjë

BlackBerry është në kujtimet e çdo adhuruesi të teknologjisë që respekton vetveten, madje edhe nga ata që kurrë nuk kemi parë një përdorim të vërtetë dhe kemi vërejtur me Nokia 5800 (gjithashtu i destinuar të vdesë) sesi njerëzit tërhiqen shumë nga ai ekran i vogël me një tastierë të madhe. Sidoqoftë, marka kineze që mori firmën ka dashur të përfitojë sa më shumë nga logoja e saj, me rezultate të dobëta.

E fundit ishte BlackBerry KeyONE, një pajisje që donte të kombinonte më të mirën e BlackBerry dhe më të mirën e Android në një pajisje të vetme, pavarësisht nga fakti se ajo mori kritika të shumta për çmimin dhe materialet e përdorura. Sot BlackBerry KeyONE arrin në tregun Spanjoll, pikërisht atëherë kur askujt nuk i duhej.

Lëshimi është plotësisht zyrtar në Spanjë, aq sa TCL (firma që zotëron të drejtat për BlackBerry) Ai ka vërejtur se marrëdhëniet e tij me markat kanë qenë interesante, mbase shumë duke marrë parasysh suksesin e vogël të pajisjes ... a jeni në gjendje ta kuptoni atë? Prandaj, ne do të jemi në gjendje të marrim BlackBerry KeyONE në MediaMarkt, The Phone House, El Corte Inglés, Amazona dhe FNAC për midis 499 dhe 599 euro në varësi të vendit të zgjedhur dhe ofertave të aplikuara.

Edhe më befasues është fakti që Vodafone dëshironte të merrte pjesë në këtë rilindje të zombies, dhe ju gjithashtu mund ta merrni atë përmes sistemit të saj të financimit dhe kontraktimit ... interesant. Ky celular ka një panel 4,5 ″ me rezolucion FullHD dhe një tastierë fizike, si dhe procesorin klasik Snapdragon 625 të prodhuar nga Qualcomm dhe një varg mesatar (modest). As kamerat nuk janë saktësisht të çmendura, veçanërisht duke marrë parasysh që me të njëjtin çmim mund të marrim pothuajse një Galaxy S8. Padyshim, BlackBerry refuzon të zhduket dhe mbërritja e saj në Spanjë është plotësisht zyrtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.