Brezi i dytë i AirPods do të jetë i papërshkueshëm nga uji dhe do të lejojë që Siri të aktivizohet me zë

mollë

Pavarësisht se kush mund të jetë, Apple AirPods janë bërë kufjet më të mira Bluetooth në treg, Kufje të llojit True Wireless, jo vetëm për shkak të funksionimit që na ofron çipi i saj, por edhe për shkak të baterisë dhe çmimit me të cilin mund ta gjejmë në treg: 179 euro.

Çdo zgjidhje e ngjashme, përfshirë ato të Google, Samsung, Sony ose Bragi tejkalon 200 euro dhe nuk na ofron të njëjtën autonomi, madje as afër. Brezi i parë i AirPods doli në treg në dhjetor 2016 dhe që atëherë janë bërë kufjet pa tel më të shiturat. Sipas Bloomberg, Apple tashmë po punon për gjeneratën e dytë të lirohet gjatë gjithë këtij viti.

Airpods

Aktualisht, AirPods na lejon të ndalemi ose të luajmë muzikë, të thirremi Siri, të kapërcejmë gjurmët si dhe t'u përgjigjemi telefonatave. Brezi i dytë i AirPods, sipas Bloomberg, do të jetë rezistent ndaj ujit, më konkretisht për të djersitur për të gjithë ata përdorues që dëshirojnë ta përdorin atë ndërsa bëjnë sport ose kur shkojnë në palestër. Por gjithashtu do të na lejojë të kërkojmë Siri pa pasur nevojë të kontaktojmë fizikisht me ta, siç mund të bëjmë nga iPhone 6s me komandën "Oyer, Siri".

Sidoqoftë, një nga karakteristikat që shumë përdorues kanë kërkuar që nga fillimi i tij, aftësia për të kontrolluar vëllimin Luajtja nuk duket të jetë një funksion i ri i gjeneratës së dytë të AirPods, kështu që përdoruesit që tashmë kanë AirPods nuk do të kenë një arsye të mirë për të justifikuar blerjen e kësaj gjenerate të dytë, përveç nëse duam t'i përdorim ato për sporte.

Ndërsa Apple lançon këtë brez të ri, Apple më parë ka rinovuar kutinë që i përmban ato duke shtuar karikim pa tel, Një kuti që mund të blihet në mënyrë të pavarur pa pasur nevojë të blini AirPods përsëri për pak më pak se 80 euro, por tani për tani, nuk e dimë kur është planifikuar të lëshohet, megjithëse ka më shumë gjasa që të jetë për marsin e këtij muaji në të cilin është planifikuar të mbërrijë mbërritja e bazës së karikimit pa tel AirPower në Apple Stores, me të cilat ne mund të karikojmë bashkërisht iPhone 8, 8 Plus ose X, Apple Watch dhe kutinë e re AirdPods.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.