Canon PowerShot G1 X Mark III, kompakti i nivelit të lartë rinovohet

Canon PowerShot G1 X Mark III përpara

Canon ka prezantuar mbretëreshën e re të kamerave të saj kompakte të nivelit të lartë. Siç e dini mirë, kjo diapazon njihet si PowerShot - EOS i referohet diapazonit të tij refleks. Dhe protagonisti i ri që kurorëzon atë gamë është Canon PowerShot G1 X Mark III. Ky model i ri është më i hollë, më pak i rëndë dhe mbështetet te kontrollet e tipit refleks dhe një sensor ASP-C.

Canon PowerShot G1 X Mark III është një aparat i vogël që nuk ka lente të këmbyeshme. Nga ana tjetër, ai që përfshin ka zmadhim 3x (ekuivalent me 35 mm) me një shkëlqim prej f 2.8-5.6. Po kështu, sensori është ASP-C dhe kompania e krahason atë me atë që pajis një nga modelet e saj refleks, më saktësisht EOS 80D. Këtij sensori duhet t’i shtojmë procesorin më të fundit japonez të figurës (DIGIC 7) dhe përfshirjen e një fokusi automatik Pixel të dyfishtë CMOS AF. Ky i fundit arrin të kapë imazhet shpejt dhe me saktësi. Kompania ofron shifrën 0,09 sekonda, e cila nuk është aspak e keqe.

Ana e Canon PowerShot G1 X Mark III

Çfarë tjetër mund t'ju themi? Epo, nëse i hidhni një sy dizajnit të tij, mund të shihni se kjo nuk është një aparat fotografik normal kompakt. Canon ka vendosur të përfshijë një shpërndarje të kontrolleve të saj shumë afër asaj që mund të gjesh në SLR-të tuaja. Eshte me shume, ky Canon PowerShot G1 X Mark III duket si një DSLR i vogël.

Nga ana tjetër, sipas kompanisë, ky model është 14,8 milimetra më i hollë se paraardhësi i tij, si dhe 16% më i vogël. Ndërkohë, në këtë model ata kanë vendosur të përfshijnë një pamje OLED nëpër qendër të trupit, si dhe një ekran prekës 3 inç plotësisht të palosshëm dhe kështu ofrojnë më shumë mundësi gjatë shkrepjes.

Së fundmi, Canon PowerShot G1 X Mark III ofron Lidhjet Bluetooth, WiFi, NFC dhe microHDMI. Ndërkohë, bateria e tij e rikarikueshme ka një gamë prej 200 shkrepjesh me një karikim të vetëm. Tani, mund të arrini 250 shkrepje nëse përdorni modalitetin "ECO". Sipas markës, kjo mënyrë shtrin autonominë e saj me 25% më shumë. Sipas dyqanit online të Canon, ky PowerShot G1 X Mark III do të mbërrinte në fund të nëntorit të ardhshëm me një çmim prej $ 1.300.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.