Canon EOS M3 i ri ofron performancën e një aparati fotografik dixhital SLR dhe transportueshmërinë e një aparati kompakt

I fuqishëm dhe i lëvizshëm; krijuese dhe praktike, kjo është e reja Canon EOS M3, një aparat fotografik që ofron performancën e një DSLR dhe transportueshmërinë e një kompakti.

La Canon EOS M3 është brezi i tretë i tij aparat fotografik kompakt pa pasqyrë që tani, ofron përfitime në nivelin që kërkon një ekip i këtyre karakteristikave. Ndër përmirësimet e tij mbi modelin e parë, bie në sy fokusi, i cili kësaj here shumë më i shpejtë dhe më i saktë. Përveç kësaj, ai ka një sensor me rezolucion të lartë, një procesor imazhi për të përmirësuar përgjigjen dhe një ekran me prekje të anuar. 

Canon EOS M3 kap detaje mbresëlënëse, si në fotografi ashtu edhe në video. Shkrepjet tuaja janë të mbushura me detaje, ngjyra dhe ambient edhe në dritë të ulët falë sensorit CMOS të madhësisë APS-C nga 24,2 megapixel dhe një ISO deri në 12.800 (mund të zgjerohet në 25.600).

Keni jun ndërfaqe e lehtë me prekje për të përdorur atë që përdor një ndërfaqe ergonomike me një ekran prekës intuitiv (1.040.000 pika sRGB) për të përqendruar dhe shkrepur me një prekje të vetme, duke ju lejuar të lundroni nëpër menu dhe të shihni imazhet me lehtësi. Ekrani anon deri 180? (e shkëlqyeshme për selfie) dhe poshtë 45? për shkrepje me kënd të lartë. Përveç kësaj, kamera instinktivisht reagon ndaj momentit dhe kap lëvizjet e shpejta me lehtësi falë shkrepje e vazhdueshme me rezolucion të plotë me 4,2 fps (edhe kur bëni RAW).

Nga ana tjetër, Canon EOS M3 ka një automatik i shpejtë dhe i mprehtë, i cili fokusohet deri në 6,1 herë më shpejt se EOS M origjinal falë Hybrid CMOS AF III të përparuar. Fokusi automatik bllokohet shpejt dhe saktësisht për t'ju dhënë rezultate super të mprehta me 49 pikat AF të shpërndara në të gjithë kornizën që shtrihen 80 përqind të kornizës vertikalisht dhe 70 përqind horizontale.

Po ashtu lejon ndajnë lehtëpasi transferon imazhe dhe video në smartphone, tableta ose a Canon Connect Stacioni Mediante Wi-Fi y NFC për t'i ngarkuar shpejt në rrjetet sociale ose për t'i parë në një televizion. Përveç kësaj, në sajë të funksionit të tij të kapjes në distancë, EOS M3 ju lejon të bëni fotografi në grupe dhe selfie, ose ndonjë foto tjetër pa ndërhyrë në skenë, duke përdorur një pajisje inteligjente si telekomandë pa tel. Me këtë funksion mund të kapni imazhe, të ndryshoni cilësimet dhe madje të shihni se çfarë merr kamera për të bërë një shkrepje perfekte.

Dhe kështu që nuk të mungon asgjë, performon EOS M3 kopje rezervë të imazheve të reja në vendin që dëshironi në re duke përdorur Sinkronizimi i Imazheve, si dhe sinkronizimi me një kompjuter personal dhe smartphone.

EOS M3 gjithashtu regjistron video në të njëjtën mënyrë që bën fotografi. Kjo aparat fotografik regjistron të jashtëzakonshëm Videot e plota HD (1080p) me 30 fps në formatin MP4 me fokus automatik të shpejtë dhe të qetë falë Hybrid CMOS AF III të përparuar. Prekja AF në filma ju lejon të krijoni efekte të fokusit lëvizës të qetë, kinematografik, ndërsa Manuali i Fokusit Peaking nxjerr në pah zonat e mprehta të skenës.

Me mënyrën Manuali i videos, kjo kamerë regjistron filma mahnitës krijues duke kontrolluar manualisht shpejtësinë e diafragmës, hapjen e dritës dhe ISO. Gjithashtu krijoni skena me thellësi të cekët të fushës duke përdorur cilësime të hapjes së diafragmës ose rregulloni shpejtësinë e qepenit gjatë regjistrimit për të kontrolluar rrjedhën e imazheve.

Ndër tiparet e jashtëzakonshme të EOS M3 nuk mund të ndalemi së foluri për kontrollin total manual, i cili ju lejon të shijoni kontrolli maksimalFalë funksioneve të tilla si ergonomike Thirrja e përparme, një thirrës për kompensimin e ekspozimit dhe shumë funksione të personalizuara që i përshtaten stilit tuaj. Për më tepër, regjistron në RAW 14-bitësh për redaktim të përparuar.

Dhe nëse kjo nuk do të mjaftonte, edhe EOS M3 regjistroni kolonë zanore me cilësi të lartë Nëpërmjet foleve të mikrofonit të jashtëm 3,5 mm, e pajtueshme me një gamë të gjerë mikrofonash të jashtëm. Ju mund ta kontrolloni tingullin e mikrofonit manualisht nga vetë kamera.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)