Cilësimi i NVIDIA për lojtarët është një monitor 65 inç me rezolucion 4k dhe një shpejtësi rifreskimi 120Hz.

Gjatë gjithë kësaj jave ne do të flasim gjatë për CES, panairi më i madh i teknologjisë së konsumit që po mbahet në Las Vegas dhe që gjatë ditëve të para, nuk po tregon bastet e prodhuesve kryesorë në sektorin e argëtimit. Në vitet e fundit, NVIDIA është bërë një kërcënim serioz si për Intel ashtu edhe për AMD në seksionin grafik, i cili ka detyruar të dy kompanitë të bashkohen për të nisur një zgjidhje me performancë të mirë me çmime të arsyeshme. Por kjo nuk është çështja. NVIDIA sapo ka prezantuar një monitor në CES në mënyrë që lojtarët të mund të shijojnë plotësisht lojërat e tyre.

NVIDIA ka marrë vendin e parë në formatin e monitorëve që synojnë një audiencë shumë specifike nga dora e prodhuesve kryesorë të monitorëve në treg dhe na ofron një ekran të Rezolucioni 65 inç 4K, HDR, shpejtësia e rifreskimit 120Hz dhe vonesa më pak se 1 milisekondë. Përveç kësaj, dhe nëse kjo nuk do të mjaftonte, ajo është në përputhje me Android TV, kështu që ne do të jemi në gjendje ta përdorim atë si një qendër multimediale dhe të shijojmë serinë tonë të preferuar Netflix, Amazon Prime Video, HBO, të gjithë përmbajtjen që kemi ruajtur në kompjuterin tonë NAS përmes Plex ose Kodi pa ndonjë problem.

Sikur të mos mjaftonte, monitori NVIDIA është i pajtueshëm me "Asistentin e Google", kështu që ne do të jemi në gjendje ta përdorim atë rehat përmes kontrolleve zanore. NVIDIA ka bashkëpunuar me Asus, Acer dhe HP për të kryer këtë monitor spektakolar, i cili gjithashtu na ofron 1.000 copa shkëlqim dhe mbështetje për gamën e ngjyrave DCI-P3. Përsëri, dhe pasi fatkeqësisht është bërë e zakonshme, kompania NVIDIA nuk ka zbuluar çmimin që do të ketë ky monitor ose kur do të dalë në treg. Ndërkohë, ne mund të fillojmë të mendojmë se ku do ta vendosim këtë monitor spektakolar, nëse do të kishim planifikuar të rinovonim atë që kemi aktualisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.