Rrjedhin detajet e para të serisë Netflix Resident Evil

Kopertina e serialit Resident Evil

Në fillim të vitit 2019, revista e famshme në internet Afati i fundit Unë e zbuloj atë Netflix ishte duke punuar në një serial të Resident Evil, saga e tmerrit të gjigantit të lojërave video Capcom. Shtë një nga ekskluzivitetet më të famshme dhe më të frytshme në botën e lojërave video, krijuar në 1996 me lojën e saj të parë video për Sony Playstation e parë, ka shitur deri më tani 90 milion kopje në të gjitha platformat.

Netflix tani për tani nuk ka bërë asnjë lloj deklarate zyrtare, por përmbledhja e serialit ka dalë nga "aksidenti", prandaj konfirmohet se përmbajtja ekziston dhe ne mund ta shohim atë në disa javë ose ditë, është ajo që ndodh zakonisht në këto raste. Nuk jemi të paktë ata që i kemi pritur këto lajme si uji i majit pas serialit argëtues, por në të njëjtën kohë të tmerrshëm të filmit nga Paul WS Anderson, Ne kemi shpresë sidomos duke marrë parasysh ato që kemi parë kohët e fundit me serinë e shtrigave 'The Witcher'.

Përmbajtja e rrjedhur nga Netflix

Përmbledhja e përmbajtjes u zbulua nga Jawmuncher një përdorues i forumit ResetERA, në qendrën mediatike Netflix. Shërbimi u përgjigj duke hequr përmbajtjen sapo doli në dritë rrjedhja. Me sa duket narrativa do të përpiqet të rreshtohet me ngjarjet që kanë ndodhur në historitë e lojërave video; protagonistët do të jenë të ngarkuar me zbulimin Çfarë është korporata farmaceutike Umbrella?, zhvilluar nga virusi T (Virus Tirant).

“Qyteti i Celarfield, MD (Maryland), ka qenë për një periudhë të gjatë kohore nën hijen e tre gjigantëve që dukshëm nuk kishin lidhje: Korporata Umbrella, Spitali Psikiatrik i çmontuar Greenwood dhe qyteti i Uashington DC. Tani, njëzet e gjashtë vjet pas zbulimit të virusit T, sekretet e fshehura nga ato tre palë do të fillojnë të zbulohen së bashku me shenjat e para të një shpërthimi.

Përmbledhja e rrjedhur përputhet plotësisht me informacionin e raportuar nga mediumi Deadline. Mediumi tashmë e përmendi paraprakisht se Netflix synonte të hetonte proceset e brendshme të korporatës UmbrellaDhe si është që pavarësisht përhapjes së një virusi që vret një qytet të tërë, ai vazhdoi të fitonte pushtet. Përveç kësaj dihet se kompania e prodhimit Constantin Film është e përfshirë në prodhimin e një seriali televizioni aktualisht, pra, gjithçka përshtatet nëse ia shtojmë faktit që përmendim në këtë artikull.

Leon Resident Evil 2

Data e informacionit dhe lëshimit:

Për momentin nuk ka asnjë informacion në lidhje me datën e premierës së tij të mundshme, pasi që rrjedhja, megjithëse ishte nga vetë Netflix, nuk përfshinte data. Gjithçka tregon se seriali do të lansohet këtë vit 2020, duke përfituar nga tërheqja që do të ofrojë loja tjetër video në sagë. Resident Evil 3 Remake do të dalë në treg më 3 prill dhe do të ishte një folës fenomenal si për vetë serialin ashtu edhe për Netflix, i cili me këtë do të bënte që shumë adhurues të sagës të paguanin për shërbimin vetëm për të parë serialin.

ndëshkim i drejtë

Një seri e anuluar Resident Evil u zbulua në 2017

Për të gjithë këtë duhet të theksohet se tashmë ishte një përpjekje e mëparshme për të krijuar një seri të kësaj sage, seriali i anuluar Resident Evil. Drejtori i pavarur Shawn Lebert dhe Mance Media njoftuan disa vjet më parë se po punonin për këtë projekt i quajtur Arklay, emri i maleve ku ndodhet pallati ku zhvillohet historia e lojës së parë të ekskluzivitetit.

Historia ndoqi një detektiv me emrin James Reinhardt i cili kishte hetuar vrasje të shumta në Raccoon City; Sidoqoftë, studimi nuk vazhdoi me projektin. Në provën e konceptit të zbuluar, të gjitha referencat për ekskluzivitetin e tmerrit janë hequr nga videoja, por ajo ende përmban të njëjtën atmosferë të tensionuar nga saga. Gjynah pse, kapitulli pilot vuri në dukje mënyra, edhe pse është e vërtetë që Ky nuk ishte një prodhim me buxhet të lartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.