Dreame H12: Një fshesë me korrent të lagësht dhe të thatë jashtë rrugës [Rishikim]

Dreame, firma aziatike e specializuar në produktet inteligjente për shtëpinë, shpërthen sërish me të zakonshmen, një pajisje vakum, por këtë herë synon të inovojë duke eliminuar të gjitha barrierat që supozohen për këtë lloj produkti.

Dreame H12 është një fshesë me korrent e lagësht dhe e thatë revolucionare, e vërtetë e gjithanshme për pastrimin e shtëpisë. Ne analizojmë këtë produkt të ri Dreame që është thirrur të revolucionarizojë tregun, ka ardhur koha të përdorni fshesën tuaj me korrent për të pastruar absolutisht gjithçka që mund të mendoni. Këto janë të gjitha veçoritë, funksionalitetet e tij dhe ne do t'ju tregojmë nëse ia vlen ta blini apo jo.

Dimensionet: I madh dhe i lehte

Si zakonisht, Dreame zakonisht vesh gamën e saj më profesionale në gri të errët, dhe kjo është ajo që ka ndodhur me këtë Dreame H12. Pavarësisht kësaj, Dreame nuk jep të dhëna zyrtare në lidhje me madhësinë, e cila është e ngjashme në gjatësi me çdo vakum tjetër dore pa tela me këto veçori.

Thënë kjo, ajo që tërheq vëmendjen, megjithëse bie në logjikën e funksionaliteteve të saj. Rezultati është 4,75 kilogramë në total për një pajisje që vjen e paketuar mirë dhe që duhet ta montojmë vetëm duke vendosur tubat, nuk do të kemi nevojë për udhëzime.

Paketa përfshin përmbajtje të mjaftueshme për t'ju vënë në lëvizje menjëherë nga kutia, si me shumë produkte të tjera Dreame:

 • Trupi kryesor
 • mango
 • Furçë pastrimi Dreame H12
 • Furçë rul rezervë
 • Baza e karikimit
 • Mbajtës aksesor
 • filtri zëvendësues
 • Lëng pastrues
 • Përshtatës i rrymës

Në këtë pikë ndërtimi i Dreame H12 na ofron ndjesi shumë të mira, Siç ndodh shpesh me markën, perceptohet një produkt i përfunduar shumë mirë.

Karakteristikat teknike

Dreame H12 ka një fuqi nominale prej 200 W, që është një gamë e madhe nëse e krahasojmë me produkte të tjera me karakteristika të ngjashme. Megjithatë, kjo ndikon negativisht në autonominë e tyre.

Duke folur për baterinë, ajo ka një përbërje prej gjashtë qelizash në total prej 4.000 mAh që do të japë një kohë maksimale funksionimi prej 35 minutash, për të cilat do të na duhen të paktën pesë orë karikim. Me "maksimum" tashmë kemi një ide për rezultatin përfundimtar. Bazuar në testet tona, një kohë e arsyeshme pastrimi prej 25-30 minutash është më afër realitetit.

 • Pastrim i lagësht dhe i thatë
 • pastrimi i qosheve
 • Zbulim inteligjent i papastërtive
 • Ekran i udhëhequr
 • Vetë-pastrimi

Padyshim, ky Realme H12 ofron autonomi larg asaj që mund të prisnim duke marrë parasysh fshesat e tjera të së njëjtës markë, megjithatë, duhet të vlerësohen aftësitë e tij të ndryshme.

Sisteme të ndryshme pastrimi

Duhet të theksohet se kjo Dreame H12 është projektuar me ndërgjegje për të ofruar zgjidhje të gjithanshme. Per te filluar, përmban një dizajn asimetrik që lejon rulin të aksesojë skajet dhe pastroni mirë edhe në zonat më të vështira.

Pajisja ka aftësinë për të zbuluar papastërtitë e lagura dhe papastërtitë e thata. Ai përdor një sistem thithjeje dhe pastrim për të pastruar çdo sipërfaqe, siç e kemi parë në testet tona. Ka një sistem të qarkullimit të ujit në kohë reale kështu Teknikisht, ai kryen tre funksione njëkohësisht: Fshesë me korrent, pastrim dhe larje..

Ka sensorë të ndryshëm në furçë që ndihmojnë në identifikimin e papastërtive dhe veprojnë në përputhje me rrethanat për të ofruar rezultatin e duhur. Në "Modalitetin automatik" unaza LED do të tregojë se si funksionon sistemi i pastrimit:

 • Ngjyra e gjelbër: Pastrim kimik
 • Ngjyra e verdhë: Pastrim nga lëngjet ose papastërtitë mesatare
 • Ngjyra e kuqe: Pastrim i lagësht dhe i thatë

Përveç kësaj, në këtë panel LED dhe njëkohësisht, do të na ofrohet informacion mbi përqindjen e baterisë së mbetur.

Sistemi i vetëpastrimit dhe zërit

Pajisja përfshin një bazë mbi të cilën do të mund të vendosim trupin e fshesës me korrent dhe aksesorët. Është në këtë bazë karikimi ku ne mund të kalojmë në sistemin e vetëpastrimit, shumë e rëndësishme duke pasur parasysh porozitetin e rulit, i cili do të na siguronte ruajtjen e një standardi pastërtie kur kemi nevojë për një shërbim të thatë.

Ai përfshin një furçë kruese dytësore, kështu që për ta pastruar do të na duhet vetëm vendoseni fshesën me korrent në bazë dhe shtypni mirë butonin ta shpëlajmë rulin derisa ta konsiderojmë të pastër.

Në mënyrë të ngjashme, si ekrani ashtu edhe sistemi i informacionit zanor do të na mbajnë të përditësuar për pastrimin, Nëse e kemi vendosur në modalitetin automatik, modalitetin e zbulimit inteligjent, si dhe statusin e sistemit, për shembull, ai do të na njoftojë nëse duhet të mbushim rezervuarin e ujit për të vazhduar pastrimin.

 • Modaliteti automatik: Për pastrim bazë dhe të thjeshtë, ai do të kryejë funksionet e pastrimit, fshirjes ose përzierjes sipas kërkesave të zbuluara nga sensorët e tij.
 • Modaliteti i thithje: Nëse duam vetëm të thithim lëngje, mund të përdorim mënyrën e thithjes.

Mund të pastrojmë një sipërfaqe mjaft të madhe duke pasur parasysh se ka një rezervuar uji të pastër 900 ml, i cili padyshim do të ndikojë në peshën e produktit dhe shpejtësinë e pastrimit.

Për të zgjidhur problemin e peshës dhe shkathtësisë së produktit, ne gjejmë se tërheqja e sistemit të rrafshimit bën një shtytje të vogël përpara dhe ndihmon në lëvizjen e fshesës me korrent, diçka që ne e vlerësojmë shumë.

Mendimi i redaktorit

Ky produkt, siç ndodh me të tjerët të gamës më të lartë të Dreame, na ofron një cilësi të perceptuar dhe ndjesi shumë të larta efektiviteti. Realiteti është se është një produkt mjaft kompleks, projektuar për shkathtësi dhe papastërti më të vështirë.

Këto lloj produktesh shkojnë mjaft mirë me dyshemetë prej porcelani, qeramike apo vinyl, megjithatë, në rastin e dyshemeve prej druri apo druri, ne jemi disi të pasigurt për përdorimin e këtyre lëngjeve, të cilat në përgjithësi janë të dekurajuara. Megjithatë, gjithashtu na siguron që të kemi mundësinë e thithjes së këtyre lëngjeve në platformë, duke garantuar një nivel më të lartë tharjeje.

Nga data 14 shtator mund ta blini këtë produkt Dreame në Amazon me një çmim shumë konkurrues. Përfitoni nga kutia e komenteve nëse doni të na lini ndonjë pyetje në lidhje me funksionimin e saj.

Dreame H12
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
399
 • 80%

 • Dreame H12
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 11 nga Septiembre nga 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Aspirata
  Redaktori: 90%
 • Pastrim
  Redaktori: 70%
 • ACCESORIOS
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Lehtë për t'u përdorur
 • pajtueshmëri

Contras

 • peshë
 • autonomi

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->