Dreame T20, një fshesë me korrent me cilësi të lartë dhe performancë [Analizë]

Çdo pajisje teknologjike që synon t'jua bëjë jetën më të lehtë është e mirëseardhur në Actualidad Gadget dhe nuk mund të ishte ndryshe me fshesat me korrent, një produkt që po merr përsipër nga fshesat robotike dhe që për shkak të funksioneve dhe përfitimeve të tij çdo herë po bëhen më të mira. produkt i dëshirës.

Zbuloni me ne se si funksionon Dreame T20 dhe nëse ia vlen vërtet në krahasim me rivalët e disponueshëm me të njëjtin çmim.

Materialet dhe dizajni, marka e shtëpisë

Dreame ka ditur të diferencohet paksa nga liderët e tjerë në sektor duke ofruar dizajnet dhe materialet e veta sipas zgjedhjes së saj, si ato që kemi parë në produktet e mëparshme. Nuk mund të ishte më pak kjo Dreame T20, një fshesë me korrent që nga jashtë është bërë me plastikë të shkëlqyeshme me nuanca të ndryshme gri, ndërsa aksesorët janë bërë nga plastika gri mat grafit dhe kllapat metalike në ngjyrë alumini të kuqe. E gjithë kjo na jep një produkt relativisht të lehtë, i cili nuk i kalon 1,70 gram.

 • Blini me çmimin më të mirë në Amazona.

I gjithanshëm dhe rezistent, përtej asaj që mund të mburremi me prodhimin e tij. Artikujt duken të montuar mirë dhe të përshtatshëm Vini re se ne kemi një ekran LED në anën e pasme që na jep informacion të mjaftueshëm për përdorimin e tij, si dhe butonin për të menaxhuar nivelet e ndryshme të energjisë dhe bllokimin, në mënyrë që të mos ndërveprojnë me ekranin pa dashje. Sistemi i "veprimit" të fshesës me korrent është me anë të një këmbëze, e vendosur në dorezë, kështu që fshesa me korrent do të funksionojë vetëm kur e shtypim. Edhe pse për disa përdorues është më e pakëndshme, personalisht e preferoj atë ndaj atyre të ndezur/fikur sepse mund të menaxhojmë më mirë fuqitë dhe veçanërisht autonominë.

Karakteristikat teknike

Shumë prej jush merren vetëm me pushtetin, ndaj ne do ta zbulojmë atë si një nga të dhënat e para. Në atë që Dreame ofron si "modalitet turbo" do të marrim deri në 25.000 pascal, kjo është shumë më e lartë se mesatarja midis 17.000 dhe 22.000 që fshesat me korrent ofrojnë zakonisht brenda këtij diapazoni çmimesh. Nga ana tjetër, ne kemi një filtër me efikasitet të lartë, i cili është gjithashtu i zakonshëm në këtë lloj produkti, po, nuk është aq i lehtë për t'u zëvendësuar apo pastruar sa ndodh me versionet e mëparshme (dhe më të lira) të dore të Dreame. fshesa me korrent, unë imagjinoj se për të mbrojtur rrjedhjet.

Sa i përket depozitimit, ai ofron deri në 600 mililitra, një depozitë që, siç është tashmë një shenjë dalluese e markës, hapet vetëm duke shtypur një buton dhe që na ofron mundësinë e depozitimit të mbetjeve me lehtësi. Një nga gjërat që më pëlqen më shumë te fshesat me korrent Dreame është pikërisht lehtësia e zbrazjes së këtyre rezervuarëve si dhe kapaciteti i tyre, që tashmë ju them se është pak më i lartë edhe nga ajo që garanton vetë marka.

Autonomia dhe aksesorët

Tani do të flasim për baterinë e tij, kemi gjithsej 3.000 mAh që për një karikim të plotë do të duhen rreth tre orë nëse përdorim karikuesin që është në paketë, pavarësisht nëse përdorim stacionin e karikimit apo jo. Personalisht rekomandoj që stacioni i karikimit të jetë gjithmonë gati sepse lehtëson si veprimin e lidhjes ashtu edhe ruajtjen e aksesorëve të panumërt që ka. Në total na garantojnë 70 minuta autonomi në modalitetin "eco", të cilat reduktohen ndjeshëm në modalitetin "turbo". Sido që të jetë, ne kemi marrë rezultate shumë afër autonomisë së garantuar nga Dreame.

Sa i përket aksesorëve, përmbajtja e kutisë së këtij Dreame T20 është padyshim befasuese për shkak të ofertës së gjerë. kjo është gjithçka që kemi:

 • Dreame T20 vakum
 • Tub metalik zgjatues
 • Furçë inteligjente përshtatëse për tapiceri
 • Baza e karikimit me vida të përfshira
 • Grykë e hollë precize
 • Grykë e gjerë precize
 • Furça e fshesës
 • Tub fleksibël për qoshe
 • hamall
 • manualet

Pa dyshim, praktikisht nuk do t'ju mungojë asgjë me këtë Dreame T20 si aksesorë. Shumë prapa janë markat e tjera "të nivelit të lartë", shumica e të cilave duhet të blihen veçmas.

Përdorni përvojën

Gjatë përdorimit të përditshëm përshtypjet tona kanë qenë të mira, sidomos me zhurmën, e cila nuk i kalon 73 decibel në modalitetin "turbo", djemtë e Dreame kanë punuar shumë mirë për çështjen e zhurmës dhe kjo duket, sidomos nëse kemi parasysh fakti që nuk e dëmton potencën. Nga ana e saj, Që na ofrojnë bateri të lëvizshme është një garanci, si me ndërrim, ashtu edhe nga fakti që mund t'i riparojmë dhe nuk duhet ta heqim plotësisht produktin vetëm sepse janë dëmtuar disa qeliza të baterisë së litiumit.

Më mungon që aksesori i fshesës përfshin një dritë të vogël LED që na ndihmon të gjejmë më mirë papastërtitë, përndryshe, fakti i përfshirjes së furçës Smart Adaptive Është thelbësore për ne që kemi kafshë shtëpiake pasi na ndihmon të heqim qimet nga divani dhe madje edhe nga rrobat nëse duam.

Përsa i përket aksesorëve, kjo Dreame T20 është shumë e kompletuar dhe e vërteta është se nuk na mungon absolutisht asgjë, një produkt praktikisht i rrumbullakët në këtë aspekt. Nga ana e saj, skema e ngjyrave është elegante dhe mbi të gjitha e qëndrueshme.

Mendimi i redaktorit

Jemi përballë një produkti që megjithëse nuk është i lirë, Do të jetë rreth 299 euro në varësi të pikës së shitjes, na ofron alternativa pafund, një nga autonomitë më të mira në treg dhe sigurisht garancia e Dreame, një kompani veterane me një reputacion të madh në këtë sektor. Sigurisht që nuk është "gama e hyrjes", por ata që e kanë të qartë se janë në kërkim të këtij lloj produkti do ta shohin Dreame T20 një aleat shumë të mirë, e kemi gjetur si një produkt mjaft të rrumbullakët dhe kemi dashur ta ndajmë me ty.

Rendërro T20
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
249 a 299
 • 80%

 • Rendërro T20
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Nëntor 22 nga 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Thithje
  Redaktori: 90%
 • ACCESORIOS
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Shumë pushtet
 • Zhurmë e vogël
 • Një shumëllojshmëri e gjerë aksesorësh

Contras

 • Shumë e ngjashme me versionet e tjera të Dreame
 • Nuk ka LED në fshesë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.