Amazon Echo do të arrijë në Spanjë me Alexa që së shpejti do të flasë në Spanjisht

Amazon Echo

Tregu për altoparlantë inteligjentë është bërë në dy vitet e fundit një domosdoshmëri për zhvilluesit kryesorë të programeve kompjuterikë si Google, Apple dhe Microsoft. Amazon ishte ajo që përuroi këtë kategori në 2014, duke lançuar Amazon Echo të parë, një pajisje me të cilën ne mund të bashkëveprojmë përmes komandave zanore.

Siç mund ta lexojmë në La Vamguardia, djemtë e Jeff Bezos do të ishin gati për të lançuar altoparlantët inteligjentë Amazon Echo në tregun Spanjoll. Kjo është e mundur falë faktit se Alexa, ndihmësi i këtyre folësve të zgjuar, ka mësuar Spanjisht, gjuhën e tretë më të folur në botë.

Amazon Echo Dot

Sipas La Vangiardia, nisja është e afërt, duke cituar burime në lidhje me këtë njoftim. Data e mundshme e lansimit vlerësohet për Amazon Prime Day, një ditë e veçantë për kompaninë në të cilën ofron zbritje interesante për vetëm 24 orë. Çdo vit, produktet e Amazon janë ato që marrin ulje të konsiderueshme, kështu që nuk është e paarsyeshme të mendosh se mund të jetë një datë fantastike për ta hedhur në shitje.

Aktualisht në Spanjë, ne nuk kemi në dispozicionin tonë asnjë altoparlant inteligjent për shitje, pasi që të dy Home Home (dhe derivatet e tij) së bashku me HomePod, nuk shiten zyrtarisht në vendin tonë, pavarësisht nga fakti se të dy ndihmësit flasin spanjisht në mënyrë të përsosur.

Amazon do të nxirrte në shitje Amazon Echo Spot për 59 euro, versioni më ekonomik me më pak karakteristika. Versioni më i azhurnuar do të jetë i disponueshëm për 99 euro, ndërsa versioni më i plotë i Echo do të jetë i disponueshëm për 159 euro. Për momentin nuk e dimë nëse Echo Show do të arrijë në Spanjë fillimisht. Kjo pajisje integron një ekran me prekje nga ku mund të përdorim përmbajtjen e videos përveç që na lejon të bëjmë thirrje video në pajisje të tjera të përputhshme Echo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.