Ekrani fleksibël i Xiaomi mund të shihet në video dhe nuk do t'ju lërë indiferentë

Dita që nuk zgjohemi me disa lajme në të cilat Xiaomi kanë diçka të bëjnë me të, pa dyshim që do të jetë një ditë disi e çuditshme. Dhe është që prodhuesi është një nga kompanitë më aktive të momentit dhe që çdo ditë ka një surprizë të përgatitur për ne, në shumicën e rasteve për kënaqësinë tonë dhe të pothuajse të gjithëve.

Sot duhet të shohim ekranin fleksibël për të cilin Xiaomi ka punuar për mjaft kohë. Ne jemi gjithashtu me fat që e shohim atë duke punuar në videon që do të gjeni në krye të këtij artikulli.

Në këtë video mund të shohim se si dikush lëviz përmes ndërfaqes MIUI 8 me ekranin të përkulur në një pozicion që nuk lëviz gjatë gjithë videos. Ky lloj ekrani nuk është asgjë e re, pasi që për shembull Lenovo tashmë tregoi një nga karakteristikat e ngjashme në IFA të fundit, por këtë herë mund ta shohim atë duke punuar në një mënyrë më se interesante.

Për momentin, ky ekran nuk ka ndonjë dobi të konfirmuar nga Xiaomi, por duket më shumë se e qartë se tregu padyshim po shkon drejt lëshimit të një terminali, ekrani i të cilit mund të paloset, paloset dhe vendoset në pozicione të paimagjinueshme më parë.

Lajmet e sotme nga Xiaomi duken të pabesueshme, por mos e nënvlerësoni prodhuesin kinez dhe ka më shumë gjasa që nesër të zgjohemi me lajme edhe më të pabesueshme ose interesante.

A mendoni se këto ekrane fleksibël mund të kenë një dobi interesante për çdo përdorues?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)