Galaxy Note 9 do të dalë në treg me 512 GB hapësirë ​​ruajtëse

Në vitet e fundit, kamera e pajisjeve është bërë një nga pjesët më të rëndësishme të saj, dhe sot, Shumica e terminaleve të niveleve të larta na lejojnë të regjistrojmë video në cilësi 4k dhe në lëvizje të ngadaltë. Të dy konfigurimet na ofrojnë skedarë mjaft të mëdhenj, kështu që hapësira e magazinimit është një pjesë shumë e rëndësishme.

Ndërsa është e vërtetë që disa prodhues na lejojnë të zgjerojmë hapësirën e magazinimit përmes një karte microSD, shumë me përdorues të cilët atyre nuk u pëlqen ky opsion, pasi që ata vazhdimisht duhet të transferojnë përmbajtjen e kujtesës së telefonit në kartë. Në këto raste, zgjidhja më e mirë është të fitoni më shumë se hapësirë ​​të mjaftueshme për ruajtje.

Diapazoni i Shënimit na lejon të bëjmë praktikisht gjithçka dhe, falë shkathtësisë që ofron, mundemi hapësira për shumë përdorues është më se thelbësore. Për këtë lloj përdoruesish më profesionistë ose intensivë, Samsung planifikon të lançojë një model me 512 GB të Galaxy Note 9 në treg, hapësirë ​​më shumë se sa jo vetëm për të ruajtur të gjitha videot me cilësi 4k që duam, por në gjendje të ruajë praktikisht çdo lloj skedari për t'i mbajtur gjithmonë me vete, sikur të ishte një USB ose një hard disk i lëvizshëm.

Si zakonisht, kompania koreane nuk do ta lansojë këtë model në të gjitha tregjetDo të jetë i disponueshëm vetëm në tregje të caktuara. Bateria e Note 9 do të arrijë në 4.000 mAh, duke lejuar përdoruesit që përdorin rregullisht pajisjen të regjistrojnë në formatin 4k, të zgjasin kohën e regjistrimit pa u shqetësuar për jetën e baterisë. Brenda kësaj pajisje, ne do të gjejmë 6 GB RAM, por nuk është e paarsyeshme të mendosh se mund ta rrisë këtë numër në 8 GB.

Një tjetër risi që do të vijë nga dora e Galaxy Note 9 gjendet në el numri i ngjyrave në të cilat do të jetë i disponueshëm ky terminal, terminal data e pritshme e të cilit është, sipas thashethemeve, në 2 ose 9 gusht, dy ose tre javë para datës që kompania zakonisht ka përdorur për të prezantuar gamën e shënimeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jezus Barreiro Taboada dijo

    Ku ky SONY DHE NOKIA QAT I BNI T ALL GJITHA ATA mut, duke folur qartë? ? ? ? ?