Granada së shpejti do të ketë Mi Store të parë zyrtar, të konfirmuar

Pas disa thashethemeve dhe detajeve të vendndodhjes së re të mundshme të një dyqani tjetër Xiaomi, firma kineze zyrtarisht e konfirmon atë Qendra Tregtare Nevada në Granada, Do të jetë vendi tjetër ku do të hapet një nga dyqanet e tij dhe në këtë rast do të jetë i pari në Andaluzi.

Duket se gjërat po shkojnë më shpejt nga sa menduan shumë prej nesh dhe me këtë tashmë Në vendin tonë do të ketë 7 Mi Store zyrtare të kompanisë. Hapja tjetër e madhe e markës do të mbahet përsëri në Madrid, këtë herë në Qendrën Tregtare Plenilunio.

Në vetëm 8 muaj tashmë kemi hapur 7 dyqane zyrtare Xiaomi

Isshtë e vërtetë që ata kanë qenë zyrtarisht në Spanjë që nga nëntori, por Me fillimin e Kongresit Botëror Mobile kompania u vendos këtu dhe Barcelona ishte e para që kishte një dyqan marke, disa ditë më vonë arritën ata në Madrid dhe tani po flasim për një tjetër në Granada. Të 7 dyqanet janë të të njëjtit stil në qendrat tregtare (nga rruga shumë Apple) përveç atij afër Sol, i cili është jashtë qendrave të mëdha tregtare. Në çdo rast, në të gjitha ato mund të blejmë produkte të markave që shiten zyrtarisht në vendin tonë.

Xiaomi do të hapë dyqanet e tij të gjashtë dhe të shtatë të autorizuara Mi në Spanjë të Shtunën, 7 Korrik në 12 mesditë. Pajisjet e shumta nga portofoli i gjerë i markës do të shiten në dyqanet e reja, duke përfshirë të sapoardhurin Mi Laptop Air 13,3 ", si dhe telefonat inteligjentë të saj të tillë si Mi A1, Mi MIX 2 ose Redmi 5 Plus dhe të fundit të lëshuar në treg në Spanjë, Mi MIX 2S, Redmi Note 5 dhe Redmi S2.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.