Valve, HP dhe Microsoft bashkojnë forcat për të lëshuar syzet e tyre VR

Syzet VR

Tani për tani shumë prej nesh do të dëshironin të kishin një nga këto syzet e realitetit virtual ose të shtuar për ta bërë këtë izolim më të durueshëm, por jo të gjithë kanë syze të këtij lloji. Epo, ata që nuk kanë syze të realitetit virtual (VR) në shtëpi tani, mund të jenë me fat pasi Valve, e cila është një nga platformat më të mëdha të lojrave që ekzistojnë, HP dhe Microsoft janë bashkuar në një projekt pajisje VR që mund të jetë interesant duke marrë parasysh që ato do të lirohen në të njëjtën kohë me një nga Lojërat më të pritura të VR të Valve: Gjysma e jetës: Alyx.

Nuk ka shumë detaje se si këto syze të reja do të vijnë me prekjen e Valve dhe HP me bashkëpunimin e Microsoft, por ato tregojnë mënyra duke marrë parasysh që kjo do të jetë gjenerata e dytë e Edicioni HP Reverb VR Pro. Problemi si gjithmonë në këtë lloj pajisje është zakonisht i saj Çmimi me pakicëAshtu si me HTC Vive, Oculus Quest ose modele të ngjashme, syzet VR të këtij lloji janë zakonisht mjaft të shtrenjta, edhe pse është e vërtetë që realiteti virtual me to nuk është i njëjtë me syzet tipike që vendosni në smartphone brenda ...

Shpresojmë që ky njoftim i syzeve të reja t'u ofrojë përdoruesve një pikë më shumë se modeli i mëparshëm dhe ashtu si ata do të arrijnë cilësi më të lartë në gjithçka, ne jemi pothuajse të bindur se çmimi i tyre do të jetë gjithashtu më i lartë se modeli aktual që është në dispozicion. mbi 600 dollarë. Ky është padyshim problemi kryesor me këtë lloj syzesh të realitetit virtual, çmimet sot janë ende disi të larta dhe në këto raste duhet të shtoni gjithashtu të paturit e një makinerie të mirë (kompjuter) për t'i bërë ato të funksionojnë në mënyrë të përsosur, gjë që e bën produktin pak më shumë të shtrenjta edhe pse janë super argëtuese për të na argëtuar. Le të shohim se çfarë emri u vendosin këtyre syzeve të reja, çfarë çmimi dhe kur i lëshojnë ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)