Apple HomePod do të ketë mbështetje për thirrjet dhe do të flasë spanjisht së shpejti

HomePod

Apple nisi në tregun e altoparlantëve inteligjentë me HomePod, e cila shquhet për të patur një cilësi tingulli shumë më të lartë se ajo e rivalëve të saj. Edhe pse deri më tani funksionet e tij janë disi të kufizuara. Por kompania Cupertino po punon për një zgjidhje për këtë. Për këtë arsye, ata tashmë kanë lëshuar në mënyrë shumë diskrete një beta të re në të cilën ka shumë karakteristika të reja.

Karakteristika të reja që vijnë në HomePod, i cili do të lejojë një përdorim më të plotë të altoparlantit të kompanisë. Përveç kësaj, ne gjithashtu kemi indikacionet e para që folësi do të flasë Spanjisht në të ardhmen e afërt.

Lajmi i parë i madh është mbështetja për të bërë telefonata. Përdoruesit shkojnë në të jetë në gjendje të bëjë thirrje telefonike direkt nga altoparlanti. Kjo do të përfitojë nga lidhja me iPhone dhe fakti që HomePod ka gjashtë mikrofonë. Pra, cilësia e thirrjes do të jetë ideale.

Mundësia e vendosni kohëmatës të shumtë në të njëjtën kohë, dhe drejtuar në të njëjtën kohë. Një funksion që tashmë e kemi në folës të tjerë si ai i Amazon. Përveç kësaj, është konfirmuar që ne mund t'i kërkojmë HomePod të lokalizojë iPhone-in tonë dhe ta bëjë atë të bjerë, kështu që ne mund ta lokalizojmë atë.

Megjithëse një nga lajmet më të rëndësishme është se tashmë ka shenja të Spanjishtes. Në këtë beta, tashmë janë parë disa aludime në spanjisht, e cila sugjeron që Apple do të punojë në prezantimin e gjuhës në folësin e saj në një moment në të ardhmen e afërt.

Nuk do të ishte çmenduri sepse HomePod po zgjerohet në treg, duke arritur në vende të reja. Kështu që nuk do të ishte e çuditshme që brenda pak muajsh Apple njofton fillimin e tij në Spanjë dhe / ose Amerikën Latine. Kjo beta pritet të mbërrijë zyrtarisht në vjeshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.