Honda prezanton RoboCas, një frigorifer i pavarur me një pamje shumë miqësore

Honda RoboCas

E vërteta është se japonezët Honda po vë bast fuqishëm në sektorin e energjisë elektrike në të gjitha produktet e saj. Këto ditë ai është i pranishëm në Motor Show në Tokio ku po mëson publikun dhe shtypin e specializuar të gjitha konceptet elektrike për të cilat ka punuar në vitet e fundit.

Gjëja e parë që do të shkojë në mendje është se makinë që duket si Golf Rabbit (Golf MK1) që u mësua disa javë më parë. Sidoqoftë, jo gjithçka është vetura që ka punuar që nga firma japoneze. Por ata gjithashtu kanë dashur të ofrojnë zgjidhje për të gjitha shkallët e lëvizshmërisë. Dhe një nga më kuriozët Quhet 'RoboCas', një produkt i vogël i lëvizshmërisë elektrike (Kështu është përshkruar nga firma) që ka pamjen e një frigorifer portabël por me një pamje shumë miqësore.

Automjet elektrik Honda RoboCas

kjo RoboCas ndjek linjën e dizajnit të produkteve të tjera prezantuar në të njëjtën Motor Show të Tokios. Kjo do të thotë, një produkt në të bardhë, shumë minimalist dhe që ofron sytë e përparmë të supozuar që do të shërbenin për të ndriçuar. Ky RoboCas ofron hapësirë ​​të brendshme për ruajtje (litra kapacitet nuk janë specifikuar) por mund të përdoret në situata të ndryshme.

Ndër përdorimet e mundshme, Honda na tregon RoboCas si një tezgë lëvizëse e cila bëhet një kafene e tërë. Brenda ju mund të ruani gjithçka që ju nevojitet për biznesin, përveç që shërbeni si një burim energjie për ndriçimin ose ftohjen e produkteve.

Duke vazhduar në të njëjtën linjë të prodhimit të energjisë, RoboCas gjithashtu mund të funksionojë si një gjenerator portabël i energjisë të përballen me një koncert. Instrumentet, altoparlantët, etj mund të futen në të. Ne nuk e dimë nëse RoboCas ka sensorë të integruar që të mund të ndjekin automatikisht shoqëruesin tuaj (diçka që PostBOT po do në testet e para). Sido që të jetë, për momentin nuk ka një datë të afërt për ta hedhur atë në prodhim, por ajo që nuk ka dyshim është se këto dizajne dhe ide nga Honda po i bëjnë njerëzit të flasin në këtë sektor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.