Huawei është plotësisht e përfshirë në rritjen e potencialit krijues të të rinjve

Kompania kineze po ndërmerr hapa gjigantë përtej shitjes së produkteve elektronike dhe tani pas suksesit të arritur me Centro Universitario de Artes TAI në Madrid, kompania do të mbyllë marrëveshjet me qendrat më të mira të dizajnit në Evropë.

Pak nga pak ata po futen plotësisht në të rritja e talenteve të rinj dhe kjo është e mirë për të gjithë. Ajo që ata duan nga marka është të rrisin kreativitetin e të rinjve në fushën e inovacionit, për këtë do të forcojë bashkëpunimin me shkolla të ndryshme të dizajnit në Evropë.

Prova e lakmusit u krye në Madrid

Huawei do të marrë si referencë bashkëpunimin e suksesshëm me të Qendra e Arteve Universitare TAI në Madrid, e cila filloi në fillim të këtij viti dhe në të cilën morën pjesë 120 studentë të cilëve u duhej të zhvillonin "Temat" e ndryshme për telefonat inteligjentë, të cilat do të kishin shikueshmëri në aplikacionin Huawei. Për këtë, studentët llogariten si një "trajner" me një projektues nga ekipi i Shërbimeve Cloud Huawei në Evropë. Nga numri i përgjithshëm i studentëve, 10 u zgjodhën për krijimtarinë e tyre. Huawei lëshoi ​​50 tema të krijuara nga studentët TAI, të cilat kishin një total prej 500.000 shkarkimesh brenda dy muajsh

Në këtë rast, temat janë aplikacione Huawei në të cilat përdoruesi mund të modifikojë pamjen e smartphone-it të tyre me një prekje tjetër. Zgjidhni sfondin tuaj të preferuar, ikonat dhe ekranet e kyçjes nga një larmi e madhe mundësish. Çdo stilist mund të krijojë temat e veta dhe ngarkoni ato në aplikacion duke përdorur një proces i thjeshtë, duke zgjedhur nëse doni të njiheni falas ose të jeni pjesë e programit të Temave të Paguara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.