Huawei Band 6, brezi inteligjent më i plotë në treg [Analizë]

Rrathë të zgjuar, si dhe orë inteligjente janë produkte që janë gjithnjë e më të pranishëm në jetën e përditshme. Pavarësisht nga fakti që në fillim të gjeneratave të këtyre pajisjeve dukej se përdoruesit hezitonin ndaj funksioneve dhe dizenjove të tyre, realiteti është që marka të tilla si Huawei kanë vënë bast shumë në wearables dhe rezultatet kanë qenë mjaft të favorshme.

Ne analizojmë në thellësi Huawei Band 6 të kohëve të fundit, një pajisje me autonomi të madhe dhe karakteristikat e produkteve premium. Zbuloni me ne atë që ka qenë përvoja jonë me Huawei Band 6, pikat e forta dhe natyrisht edhe dobësitë e tij.

Materialet dhe dizajni: Përtej një byzylyku ​​të thjeshtë

Ndërsa shumica e markave vendosin rrathë të vegjël, me dizajne që nuk bien në sy dhe pothuajse do të thoshim se synimi për t'i fshehur ato, Huawei ka bërë të kundërtën me Band 6 të saj. Kjo byzylyk sasior është shumë afër të qenit direkt një orë inteligjente si nga ekrani, për nga madhësia dhe nga modeli përfundimtar. Në fakt, në mënyrë të pashmangshme na kujton një produkt tjetër të markës siç është Huawei Watch Fit. Në këtë rast ne kemi një produkt të këndshëm, me një buton në anën e djathtë dhe që ofrohet në tre versione kuti: Ari dhe E zeza.

A ju pëlqen Huawei Band? Çmimi do t'ju befasojë në portalet e shitjeve të tilla si Amazon.

 • dimensionet: 43 x 25,4 x 10,99 mm
 • pesha: 18 gram

Skajet janë pak të rrumbullakosura, ndër të tjera për të favorizuar qëndrueshmërinë dhe rezistencën e tij. Sigurisht, ne nuk gjejmë vrima për altoparlantët ose mikrofonët në këtë byzylyk, ato nuk ekzistojnë. Pjesa e pasme është për dy kunjat e karikimit dhe për sensorët e ngarkuar me SpO2 dhe rrahjet e zemrës. Ekrani zë një pjesë të madhe të pjesës së përparme dhe është padyshim protagonisti kryesor i dizajnit, që e bën produktin kaq afër një ore inteligjente. Padyshim që prodhimi është plastik për kutinë, duke favorizuar lehtësinë e saj, në të njëjtën mënyrë që shiritat janë bërë nga silikoni hipoalergjik.

Karakteristikat teknike

Në këtë Huawei Band 6 Ne do të kemi tre sensorë kryesorë, akselerometrin, xhiroskopin dhe sensorin optik të rrahjeve të zemrës nga vetë Huawei, TrueSeen 4.0 që do të kombinohet për të dhënë rezultate të SpO2. Nga ana e saj, lidhja do të lidhet me Bluetooth 5.0 i cili në parim na ka ofruar një rezultat të mirë nga dora e një Huawei P40 që kemi përdorur për provat.

Kemi rezistencë ndaj ujit, për të cilin nuk njohim veçanërisht mbrojtjen IP dhe mundësinë e zhytjes deri në 5 ATM. Sa i përket baterisë, ne kemi gjithsej 180 mAh që do të karikohet përmes portës së karikimit magnetik që përfshihet në paketim, jo aq adaptori i rrymës, kështu që ne duhet të përfitojmë nga pajisjet e tjera që kemi në shtëpi. Ky Huawei Band 6 do të jetë i pajtueshëm me pajisjet iPhone nga iOS 9 dhe Android nga versioni i tij i gjashtë. Ne nuk kemi wearOS siç mund të pritet, ne kemi një sistem operativ të kompanisë aziatike që zakonisht performon shumë mirë në këto detyra.

Ekrani i madh dhe autonomia e tij

Ekrani do të marrë të gjitha qendrat e vëmendjes, dhe kjo është la Huawei Band 6 montoni një panel 1,47-inç që do të zërë 64% të pjesës së përparme Plotësisht sipas të dhënave teknike, megjithëse sinqerisht, për shkak të dizajnit të saj pak të lakuar, ndjenja jonë është se ajo zë edhe më shumë përparësi, kështu që duket se ka një punë të suksesshme të dizajnit prapa. Kjo rivalizon drejtpërdrejt me atë të tij vëllai i madh Huawei Watch Fit, ekrani i të cilit është 1,64 inç, gjithashtu në formë drejtkëndëshe. Ne nuk e dimë se çfarë niveli të mbrojtjes ka ekrani, megjithëse në provat tona është sjellë si një gotë mjaftueshëm rezistente.

Ky panel AMOLED ka një rezolucion prej 194 x 368 pixelsy ka një nivel më të lartë shkëlqimi sesa rrathët konkurrues siç është Xiaomi Mi Band i mirënjohur. Për këtë arsye, ekrani është krejtësisht i dukshëm në mes të ditës, pavarësisht nga fakti se i mungon shkëlqimi automatik. Niveli i tretë i ndërmjetëm duket të jetë ai që do të shërbejë si një kalorës për të qenë në gjendje ta trajtojë atë lehtë pa pasur nevojë të menaxhoni vazhdimisht shkëlqimin dhe gjithashtu pa dëmtuar shumë baterinë.

Ekrani ka një nivel të ndjeshmërisë së prekjes që i është përgjigjur saktë analizës, përfaqësimi i ngjyrave është gjithashtu i favorshëm, veçanërisht nëse marrim parasysh se pajisja është krijuar për të varur në kyçin tonë dhe jo për të shijuar filma, dua të them, ngopja e ngjyrat dhe kontrastet dukshëm favorizojnë leximin e informacionit që Huawei Band 6 dëshiron të na ofrojë në çdo kohë. Ekrani duket i mrekullueshëm për përdorim të përditshëm.

Bateria nuk do të jetë problem, megjithëse ato 180 mAh mund të na duken të pakta, Realiteti është se me përdorimin e përditshëm që i kemi dhënë, Huawei Band ka qenë në gjendje të na ofroni 10 ditë përdorim, që mund të zgjatet në 14 nëse kryeni mashtrime të caktuara që në fund të fundit na ndalojnë të shijojmë pajisjen.

Përdorni përvojën

Ne kemi një kontroll themelor të gjestit:

 • Poshtë: Cilësimet
 • Lart: Qendra e Njoftimeve
 • Majtas ose djathtas: Miniaplikacione dhe paravendosje të ndryshme

Kështu që ne do të jemi në gjendje të ndërveprojmë me pajisjen, kështu të rregullojmë shkëlqimin, sferat, mënyrën e natës dhe të konsultojmë informacionin. Ndër aplikacionet e instaluara do të kemi:

 • stërvitje
 • Rrahjet e zemrës
 • Sensori i oksigjenit në gjak
 • Regjistri i Aktiviteteve
 • Modaliteti i gjumit
 • Modaliteti i stresit
 • Ushtrime të frymëmarrjes
 • Njoftime
 • Moti
 • Kronometri, kohëmatësi, alarmi, elektrik dore, kërkimi dhe cilësimet

Sinqerisht, ne nuk do të humbasim absolutisht asgjë në këtë byzylyk, edhe pse as nuk do të jemi në gjendje ta zgjasim atë.

Ne nuk mund të presim funksione shtesë prej tij, ne kemi një byzylyk sasior që mund rivalët e saj në dizajn dhe në ekran me një çmim prej 59 euro qëSinqerisht, kjo më bën të përjashtoj të gjithë konkurrencën krejt. GPS mund të humbasë, e kam të qartë, por është e pamundur të ofrosh më shumë për kaq pak. Tregu i bandës inteligjente "i lirë" është përmbysur plotësisht nga ky Band Huawei.

Band 6
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
59
 • 80%

 • Band 6
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 29 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Ekran
  Redaktori: 95%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • karakteristika
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Ekran i madh, me cilësi të lartë
 • Një dizajn i jashtëzakonshëm
 • Autonomi e madhe dhe çmim shumë i ulët

Contras

 • Nuk ka GPS të integruar
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.