Huawei konfirmon lansimin e një smartphone të ri në MWC

Huawei Mate X

Të gjitha thashethemet tashmë treguan për një prezantim të mundshëm të një pajisjeje mobile në kuadrin e MWC të këtij viti nga Huawei, por është se vetë firma e konfirmoi atë për Forbes kur, në një ngjarje të mbajtur në Pekin, vetë Presidenti i kompanisë Ren Zhengfei shpjegoi se ata ishin të përgatitur për të trajtuar Kongresin Botëror Mobile me të gjithë potencialin e tij.

Ky do të jetë një vit i çuditshëm për kompaninë pas vetos së Shteteve të Bashkuara dhe është që ata kurrë nuk kanë qenë në këtë situatë më parë, kështu që nga Huawei ata duhet të vendosin të gjithë mishin në skarë dhe kaq. është ajo që ata duket se duan të bëjnë në Barcelonë.

Thashethemet flasin për të renë Huawei Mate XS

Po, ju nuk po e lexoni më këtë titull, do të ishte rreth një model i ri palosës me teknologji 5G i cili gjoja do të prezantohet më 23 shkurt, orë para se të fillojë zyrtarisht MWC 2020. Padyshim që kjo pajisje nuk do të jetë në dispozicion për të gjitha xhepat siç ndodhi me Mate X aktual, por ne tashmë duam të shohim se si do të jetë dhe mbi të gjitha shih nëse i kanë korrigjuar gabimet e modelit të mëparshëm.

Rreth pajisjeve siç pritet apProcesori Kirin 990, me modemin e ri 5G Balong 5000, shumë RAM dhe të tjerët ... Ne po presim me padurim datën e ngjarjes për të parë se çfarë do të jetë në të vërtetë ajo që ata na paraqesin në këtë ngjarje dhe kjo është që me pamundësinë për të përdorur shërbimet e Google kompania mund të përqendrohet drejtpërdrejt në vet suita e vet Huawei Mobile Services, me të gjitha avantazhet dhe disavantazhet e saj. Të rejat Huawei P40, P40 Pro dhe P40 Pro Premium, nuk priten për shkurt, kështu që do të shohim se cilat janë lajmet që Huawei na sjell brenda pak më shumë se 3 javësh kur zyrtarisht fillon ngjarja më e madhe e telefonisë në botë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.