Huawei paraqet beta zyrtare të HarmonyOS 2.0 për celular

HarmonyOS

Versioni beta i sistemit operativ të zhvilluar nga Huawei për terminalet e tij u prezantua zyrtarisht në HDC 2020 në Bejing. Sistemi operativ që vjen për të zëvendësuar Androidin si motorin e terminaleve të tij. Zhvilluesit e interesuar të aplikacioneve tani mund të kërkojnë HarmonyOS version 2.0 në faqen zyrtare të Huawei Developer. Ky version vjen për të lehtësuar efikasitetin në zhvillimin e aplikacioneve, për të siguruar një mori API-ve dhe mjeteve të fuqishme siç është simuluesi DevEco Studio.

Me këtë lëvizje, ajo dëshiron të hapë derën për Partnerë të rinj në ekosistemin e saj dhe që ata të lejojnë aksesin e një numri më të madh të përdoruesve në shërbimet e tij.  HarmonyOS dëshiron të jetë një pionier kur bëhet fjalë për përdorimin e teknologjisë 5G për të përmirësuar efikasitetin e saj kur shfletoni ose për të përmirësuar ndjeshëm ndërveprimin midis wearables tonë dhe celularin tonë. Synimi i Huawei është i qartë, për të rritur industrinë dhe mundësitë e hapura drejt një jete të zgjuar dhe të lidhur.

Teknologji inovative nga HarmonyOS

HarmonyOS synon të transformojë biznesin e prodhuesve të pajisjeve, duke i ndihmuar ata të kthejnë produktet në shërbime. Në vend që të kufizohet në shitjen e një produkti, ai do të bashkojë burimet e pajisjeve të të gjitha pajisjeve që mund të lidhen me njëra-tjetrën. Falë këtij modeli të ri të biznesit, më shumë se 20 prodhues janë tashmë pjesë e ekosistemit HarmonyOS.

Lidhja midis pajisjeve të ndryshme është arritur pa probleme, duke lejuar që çdo përdorues i integruar në ekosistem të ketë pajisje si prekja e thjeshtë e telefonit tuaj me një pajisje dhe lidhja e tij menjëherë dhe në këtë mënyrë vizualizojmë të gjithë informacionin e pajisjes në fjalë në celularin tonë. Në të njëjtën kohë, këto pajisje do të jenë në gjendje të na informojnë natyrshëm për funksionimin e tyre.

HarmonyOS

HarmonyOS do të bëhet burim i hapur për një gamë më të gjerë të pajisjeve Huawei në një të ardhme shumë të afërt. Huawei Developer ngjarjet koha ndalet në një numër të madh të qyteteve të mëdha, duke përfshirë Shanghai dhe Guangzhou. për të ofruar diskutime interesante mbi teknologjitë dhe projektet e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.