Innjoo Halo, me kosto të ulët pesë inç me dizajn premium [SHQYRTIM]

innjoo-halo-2

Telefonat inteligjentë me kosto të ulët janë rendi i ditës, në një treg të mbingopur nga markat dhe me një konkurrencë brutale, këto pajisje me kosto të ulët janë të përshtatshme për kohëzgjatjet e para në botën e telefonave inteligjentë, si dhe për përdoruesit më pak të kërkuar ata thjesht kanë nevojë për një pajisje beteje. Shpesh herë, këto pajisje me çmim të ulët vuajnë nga dizajni i butë dhe përfundimet e mërzitshme, sidoqoftë injoo halo ka dashur të thyejë këto parametra me një dizajn të guximshëm E angazhuar në pesë inç, po, nuk duhet të harrojmë se është një pajisje me kosto të ulët, kështu që kufizimet e saj do të jenë të shumta.

Një model që na bën të dyshojmë seriozisht për çmimin

innjoo-halo-3

Plastika është materiali i preferuar i shumicës së prodhuesve që përfshijnë Android si një sistem operativ, vetëm pajisjet e nivelit të lartë guxojnë të përdorin materiale të tilla si qelqi ose alumini. Innjoo Halo nuk është shumë larg, i ndërtuar tërësisht në plastikë ose polikarbonat, por është i grimcuar siç duhet për të na dhënë një pamje të parë mjaft të bukur. Për më tepër, ne gjejmë një pajisje jashtëzakonisht të hollë, vetëm 9,2 milimetra, të pazakontë në smartphone të tillë jashtëzakonisht të lirë, dhe me një peshë prej 158 gram që i jep drejtësi baterisë së saj të madhe dhe materialeve plastike. Ne mund ta blejmë atë në tre vargjet më të njohura të ngjyrave të momentit, domethënë, ari, e bardha dhe e zeza.

Një pajisje shumë e rregulluar, si çmimi i saj

innjoo-halo-4

Nën kapak gjejmë një Procesori Quad-Core Mediatek që punon në një maksimum prej 1,2GHz, shoqëruar nga një GPU Mali-400-MP2 e cila është mjaft modeste. Për të kërcyer së bashku me procesorin, ne kemi një GB RAM të vetëm që mund të jetë i pamjaftueshëm me kërkesat e sotme kërkuese, duke arritur kulmin në 8 GB ROM.

Sa për ekranin, mund të mendojmë se do të ishte ylli i pajisjes, pesë inç asgjë më shumë dhe asgjë më pak, por vuan nga mangësi serioze, e para këndet e tyre të kota të shikimit. Sidoqoftë, rezolucioni është ai që mund të presim nga një pajisje me më pak se 100 euro, një rezolucion 480x850 FWVGA që shpesh mund të duket tepër e ulët duke marrë parasysh ekranin e madh për të cilin po flasim. Theksojmë se nuk është rezolucioni që na shqetëson më shumë, është e kuptueshme në një pajisje me kosto të ulët, por këndet e shikimit janë plotësisht të bezdisshme.

Lidhshmëria dhe bateria

innjoo-halo-1

Në autonomi ata nuk kanë dashur të kursejnë, kjo është arsyeja pse Innjoo Halo e shoqëron atë një bateri 3.200 mAh që megjithëse nuk do të jetë saktësisht i çmendur, duke marrë parasysh pesë inçët, ai do të bëjë punën e tij pa u ngatërruar. Lidhur me rrjetin e të dhënave celulare, ne kemi lidhje 2G në brezat 850/900/1800 dhe 1900, ndërsa për 3G, ne e gjejmë atë vetëm në brezat 900 dhe 2100, por ato do të jenë të mjaftueshme për diapazonin që trajtohet nga shembulli në Spanja dhe pjesa më e madhe e Evropës. Lidhja Bluetooth është një tjetër nga shenjat dalluese që na paralajmëron se është një pajisje me kosto të ulët, ne gjejmë Lidhja Bluetooth 2.1.

Së fundmi, ne kujtojmë se ju keni mundësinë e përfshirjes së dy kartave SIM në pajisje, shumë të zakonshme në telefonët me dizajn kinez. Gjithashtu, porta e kufjeve është standardi 3,5 dhe mbështet riprodhimin më të zakonshëm të medias.

Shtresa e personalizimit dhe ndërfaqja e përdoruesit

Shtresa e personalizimit është pika më negative që mund të gjej, Innjoo ka vendosur të ngopë pajisjen me cilësime dhe aplikacione krejtësisht të padobishme, e cila performancën e panevojshme të ngadaltë. Sidoqoftë, kjo mund të zgjidhet me hyrjen në rrënjë dhe eliminimin e aplikacioneve që më pak na pëlqejnë. Për të blerë këtë Innjoo Halo mund të shkojmë në ueb tiendainnjoo.es ku për 99 € mund ta bëni në shtëpi, përveç kësaj, mund të shijoni një zbritje me lëng prej 10 eurosh nëse përfshini kodin ACTUALIDADINNJOO kur bëni blerjen tuaj.

Më shumë informacion - innjoo.com/en

Mendimi i redaktorit

injoo halo
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3 yje
99
 • 60%

 • injoo halo
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Ekran
  Redaktori: 40%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • Kamera
  Redaktori: 30%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Hollësia
 • çmim

Contras

 • Këndet e shikimit
 • Saktësia e WiFi
 • Aplikacione të para-instaluara

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)