Instagram do t'ju njoftojë nëse bëni një screenshot

ikonë e instagramit

Me sa duket, ose kështu zbulojnë statistikat, Instagram Falë vendosjes së lajmit të shkëlqyeshëm që praktikisht çdo javë ose çdo dy javë arrin në aplikacion, ai po arrin jo vetëm të mbajë përdoruesit e tij, por edhe tërheq audiencë të re dhe të vazhdojë me rritjen e saj të pandalshme sot. Sot dua të flas me ju në lidhje me funksionalitetin e ri që po krijojnë zhvilluesit, ashtu si me siguri disa do ta pëlqejnë atë dhe të tjerët shumë pak.

Siç e dini mirë dhe kjo është publikuar, në Instagram the njoftimet në biseda Kështu që kur jeni duke zhvilluar një bisedë private me një përdorues tjetër dhe u dërgoni atyre një foto ose video si një mesazh privat, këto skedarë janë të përkohshme. Shtë në atë moment kur më shumë se një përdorues merr një screenshot me, pothuajse gjithmonë, ndonjë arsye të dyshimtë etike. Kjo është ajo që ata duan të shmangin në Instagram dhe duke marrë këtë screenshot, autori i fotos, videos ose komentit do të njoftohet dhe me këtë ju me siguri do të merrni një të mirë 'tërheq'e veshëve.


njoftimet në instagram

Përdoruesi me të cilin keni një bisedë të përkohshme private do të njoftohet nëse bëni një screenshot.

Duhet të bëhet e qartë se Instagram nuk do t'ju njoftojë nëse ndonjë përdorues bën një screenshot të fotove, profilit tuaj publik ... por Njoftimin do ta marrësh vetëm nëse kapja është në një bisedë private të përkohshme. Padyshim, një funksionalitet që më shumë se një përdorues do ta vlerësonte me siguri pasi, nëse marrim vendimin që biseda jonë private të jetë e përkohshme, kjo është për shkak se duam që ajo të fshihet më vonë dhe nuk ka kuptim që fotografitë e bisedës mund të jenë merret kur, reciprokisht Mirë, kjo formë e komunikimit është pranuar.

Më shumë informacion: Mashable


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.