Jurassic World: Fallen Kingdom premiera e rimorkios së saj të fundit

Jurassic World Fallen Kingdom

Saga me dinosaurët me fitimin më të lartë në histori kthehet me këstin e saj të ri këtë vit. Ne biseduam, si mund të ishte ndryshe, për Jurassic Park. Saga tani kthehet me vazhdimin e filmit të lëshuar në 2015. Ky film i ri vjen me emrin e Bota Jurasike: Mbretëria e Rënë. Pjesa e re e sagës që do të jetë drejtuar nga JA Bayona.

Regjisori spanjoll ka qenë i ngarkuar të qëndrojë pas kamerës në këtë pjesë të re. Një nga filmat më të pritur të vitit, pas suksesit të madh të Jurassic World tre vjet më parë. Tani, Ne tashmë kemi trailerin përfundimtar për Jurassic World: Fallen Kingdom mes nesh.

Në këtë rast mund të shohim se protagonistët e këstit të parë janë thirrur për të shpëtuar një total prej njëmbëdhjetë specieve nga parku. Arsyeja është sepse ata janë në rrezik nga shpërthimi i afërt i një vullkani në ishull. Kështu që të dy kalojnë tek ajo dhe kështu fillon kjo aventurë e re.

Ata do të lëvizin në ishull për të shpëtuar këto specie dhe kështu të sigurojnë mbijetesën e tyre afatgjatë. Edhe pse jo gjithçka është aq e thjeshtë sa duket. Sepse njerëzit që i kanë dërguar në ishull nuk duket se kanë aq qëllime të mira sa dukeshin në shikim të parë. Meqenëse planet e tyre kalojnë përmes caktimit të këtyre kafshëve për qëllime lufte. Diçka që protagonistët do të duhet ta shmangin me çdo kusht.

Pra Jurassic World: Fallen Kingdom premton të jetë një nga filmat më të suksesshëm këtë verë.. Kësti i parë ishte një sukses i madh në arkë tre vjet më parë. Pra, pritet që kjo këst i ri të përsërisë të njëjtin sukses.

Filmi do të dalë në kinema më 7 qershor, kështu që pritja nuk është shumë e gjatë. Shumë më pak tani që kemi reklamën përfundimtare për Jurassic World: Fallen Kingdom. Do të jetë interesante të shohim se çfarë ka rezervuar JA Bayona për ne në hyrjen e tij madhështore në Hollywood.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.