Me çfarë truku mund të kap shumë lidhje nga një faqe në internet?

 

kapni linqet nga një faqe në internet 01

Për të kapur një lidhje që është ngulitur në një faqe në internet, duhet vetëme zgjidhni për ta hapur në një skedë të re të shfletuesit ose thjesht përdorni mashtrimin e ofruar nga menyja kontekstuale e treguesit të miut.

Me fjalë të tjera, nëse zgjedhim një lidhje ose lidhje me butonin e djathtë të miut, duhet të përdorim thjesht opsionin që thotë «Kopjoni url»Kështu që kapet në memorien e kompjuterit. Nëse kjo është e lehtë për tu bërë për një hyperlink të vetëm Çfarë trukesh keni përdorur për të kapur 100 lidhje në një çast të vetëm? Do të ishte plotësisht e papranueshme që të duhet të kryeni hilen e kapjes së një lidhjeje të vetme për një numër të madh të tyre, sepse thjesht do të humbasim kohë të rëndësishme në punën tonë. Për këtë arsye, më poshtë do të përmendim mënyrën më të thjeshtë që ekziston për të kapur këto lidhje, pa pasur nevojë të përdorni ndonjë lloj aplikacioni të palës së tretë.

Truk për të kapur pafundësinë e lidhjeve të ngulitura në një faqe në internet

Në të vërtetë mashtrimi që po i referohemi për momentin bazohet në «kodimi i faqes«; ne do të vendosim një shembull të lehtë në mënyrë që gjithçka të jetë shumë ilustruese.

kapni linqet nga një faqe në internet 02

Në krye mund të admironi një numër të madh të lidhjeve (ato janë në blu) të ngulitura nën një emër specifik. Për shmangni nevojën për të bërë një përzgjedhje të pavarur të secilit prej tyre, Ne vetëm duhet të klikojmë me butonin e djathtë të miut dhe pastaj të zgjedhim nga menyja kontekstuale opsionin që thotë «shikoni kodimin e faqes".

kapni linqet nga një faqe në internet 03

 

Uebfaqja do të ndryshojë pamjen e saj, ku do të admirojmë një numër të madh të elementeve HTML, CSS, PHP dhe shumë më tepër. Ne duhet ta përdorim këtë informacion vetëm në mënyrë krijuese kapur në lidhjet e faqeve të internetit. Qëllimi është që të zgjidhni rajonin ku janë lidhjet dhe pastaj të përdorni tastet CTRL + C në mënyrë që ato të kopjohen në memorien e kompjuterit.

kapni linqet nga një faqe në internet 04

Tani, nëse këto lidhje i përkasin një elementi për të shkarkuar (një fotografi, video, këngë ose ndonjë tjetër i ngjashëm), ne duhet të ngjisim përzgjedhjen që kemi kopjuar më parë në një menaxher shkarkimesh, duke qenë një ide e mirë për këtë jDownloader ose Mipony, të cilat kanë aftësinë për të shkarkoni "në grumbull" gjithçka që kemi ngjitur në ndërfaqen e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.