Këto janë orët për të shkarkuar iOS 10 në varësi të vendit ku jetoni

mollë

Sot është dita e zgjedhur nga Apple për të lançuar, pas disa muajsh beta, si publik ashtu edhe për zhvilluesit, versionin përfundimtar të iOS 10. Ky version na ofron një numër të madh të veçorive të reja krahasuar me versionin e mëparshëm, iOS 9, veçanërisht në seksionin estetik, ku njoftimet tregohen në një mënyrë më të detajuar dhe me më shumë mundësi.

Por gjithashtu një risi tjetër që iOS 10 do të na sjellë gjithashtu është rimodelimi i aplikacionit të mesazheve, me të cilin do të shkojmë të jetë në gjendje të dërgojë GIF, afishe (në dispozicion përmes App Store falas dhe për një tarifë), përveç që mund të dekoroni fotot tona me afishe të lëvizshme.

Serverët e Apple do të fillojnë të lëshojnë këtë azhurnim të ri nga ora 19:XNUMX pasdite, me kohën Spanjolle, kohë në të cilën të gjithë përdoruesit do të fillojnë të kërkojnë azhurnime në pajisjet e tyre për të filluar të shijojnë këto lajme. Por nëse nuk jetoni në Spanjë, atëherë Ne ju tregojmë oraret e vendeve spanjisht-folëse, nga ku na lexojnë gjithashtu dhe se ata gjithashtu mund të shkarkojnë iOS 10 nga koha e specifikuar:

 • Meksikë: 12 orë
 • Peru: 12 orë.
 • Kolumbia: 12 orë.
 • Kili: 14 orë.
 • Argjentina: 14 orë.

Nisja zyrtare nga serverat e San Franciskos është 10 e mëngjesit, kështu që nëse banoni në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara nga ora 10 e mëngjesit, mund të filloni të kërkoni për këtë azhurnim. Nëse keni akoma Ndonjë pyetje në lidhje me mënyrën e azhurnimit që të mos humbasë asnjë skedar, imazh ose video të pajisjes suaj, mund të kaloni nëpër artikullin që kam shkruar në iPhone News në të cilin ju tregoj Si mund ta përgatisim iPhone-in tonë për iOS 10?.

Pasi kam testuar të gjitha betat e programit të zhvilluesit, duhet të pranoj se nuk kam pasur problemin më të vogël në baza ditore. Sidoqoftë, ka shumë përdorues që thonë se beta e fundit, Golden Master, e cila u lançua javën e kaluar, po konsumon baterinë e tepërt. Problemi mund të jetë për shkak të aplikacioneve Ata nuk janë optimizuar ende në versionin e ri të iOS 0 i cili ka ndryshuar diçka në zhvillimin e betave.

Me sa duket, ky problem do të zgjidhet me lëshimin e iOS 10, megjithëse nuk do të ishte hera e parë që versioni Master i Artë është versioni përfundimtar që arrin përdoruesit. Nëse nuk doni të keni probleme të performancës me pajisjen tuaj, më e mira që mund të bësh është të presësh nesër, kur përdoruesit që kanë instaluar këtë version të fundit kanë raportuar ekzistencën ose jo të një problemi. Përveç kësaj, serverat nuk do të jenë më të ngopur si në orët e para dhe shkarkimi i iOS 10 do të marrë shumë më pak sesa nga ora 19:XNUMX pasdite me kohën Spanjolle.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Javier Huseby dijo

  Se sot del

 2.   Modaliteti Martínez Palenzuela SAbino dijo

  Unë tashmë e kam atë !!!!