ILIFE A11, një alternativë me shumë veçori dhe një çmim të mirë [Shqyrtim]

UNË JETË ka një familje robotësh fshesash me korrent dhe lloje të tjera pajisjesh të krijuara për të na ndihmuar me punët tona të shtëpisë, të cilat falë prodhimit dhe performancës së tyre të mirë, janë bërë një standard industrie, një referencë e mirë kur kërkoni marrëdhënien midis cilësisë dhe çmimi.

Si mund të ishte ndryshe, Si mund të ishte ndryshe, ne ju sjellim një analizë të thelluar të ILIFE A11 të re, një fshesë me korrent robotik me karakteristika të nivelit të lartë dhe një çmim të moderuar. Zbuloni me ne të gjitha karakteristikat e këtij ILIFE A11 dhe pse pozicionohet si një alternativë shumë interesante në treg.

Dizajni dhe materialet: Në kulmin e premiumit

Sa i përket dizajnit, ILIFE ka vendosur të vazhdojë të ruajë modelet e saj të dizajnit, të cilat në thelb janë ato të përbashkëta nga shumica dërrmuese e pajisjeve të këtij lloji. Në këtë rast përballemi me një pajisje të 350 x 350 x 94,5 milimetra për një peshë totale që kalon 3,5 kilogramë, brenda standardeve të industrisë.

Për pjesën e poshtme, ka dy rrota me jastëk, rrota me shumë drejtime në pjesën e përparme dhe një rul i përzier silikoni dhe furça najloni për të ofruar një pastrim të plotë në të gjitha llojet e sipërfaqeve. Pjesa e pasme për sistemin e bashkimit të leckës dhe një furçë e vetme rrotulluese në zonën e sipërme majtas. Më shumë se sa duhet.

Jeni të interesuar të blini ILIFE A11? tani mundesh merrni çmimin më të mirë nga këtu

Në krye kemi sensorin LiDAR që komandon pajisjen, dy butona ON/OFF dhe përsëri në stacionin e karikimit dhe një sipërfaqe të zezë piano që do të kënaqë fansat e pluhurit dhe gjurmëve të gishtërinjve. Asnjë ekscentricitet përtej sistemi i tij i veçantë i karikimit.

Lindja, larg nga të pasurit kunja në bazën e pajisjes, ajo ndodhet në pjesën e përparme me dy zona metalike të zgjatura që do të përkojnë me të barabartat e tyre në bazën e karikimit, të lidhura me rrymën elektrike. Nuk e di ndikimin që mund të ketë kjo në nivelin e rrezikut elektrik, sinqerisht preferoj kunjat klasike të vendosura në bazën e pajisjes.

Karakteristikat teknike

Ky ILIFE A11 ka certifikim ROHS si dhe një fuqi thithëse maksimale deri në 4.000 Pa në varësi të mënyrës së pastrimit që kemi zgjedhur. Për ta bërë këtë, ajo është e pajisur me një bateri 5.200 mAh që na jep një pastrim afërsisht 180 minuta. me mënyrën më ekonomike të thithjes. Ne nuk kemi mundur ta verifikojmë këtë ekstrem sepse madhësia e shtëpisë së përdorur për rishikim është shumë më e vogël se aftësitë e pastrimit të ILIFE A11, domethënë nuk kemi arritur të shkarkojmë më shumë se 50% të baterisë së tij.

 • Ne kemi një sistem hartash me shumë sipërfaqe

Ka teknologji LiDAR 2.0 e cila bën disa harta mjaft interesante dhe të shpejta, duke u bërë afërsisht 3.000 mostra në sekondë për një distancë maksimale prej 8 metrash. Algoritmi CV-Slam ka treguar rezultate të mira në analizat e kryera, duke hartuar mirë pengesat si shtretërit, divanet dhe madje edhe tavolinat. Që nga pastrimi i dytë, ai optimizon shumë performancën dhe përshpejton procedurën në mënyrë sovrane, diçka që vlerësohet shumë në një dysheme, ku pajisja nuk mund të lihet në duart e veta.

Mënyrat e pastrimit dhe sistemi 2-në-1

Theksojmë faktin se ILIFE siguron që në modelin A11 të kemi një sistem të vërtetë pastrimi dhe vakum dy-në-një. Edhe pse ky është një realitet që duhet ta sqarojmë, ne kemi një rezervuar të vetëm për ujë dhe papastërti, 500 ml për rrënojat dhe vetëm (por mjaftueshëm) 200 për ujë. Në këtë rast bie në sy fakti se ka një sistem “scrubbing” që simulon ushtrimin manual duke lëvizur pak, kjo e bën disi më efikas dhe shmang mjegullimin. Megjithatë, siç them zakonisht, këto leckë janë krijuar më tepër për t'i dhënë një prekje parketit ose dyshemeve prej druri, dhe ato shkojnë veçanërisht keq me dyshemetë qeramike ku lënë një mori shenjash uji.

 • Depozita e papastërtisë: 500 ml
 • Depozita e Përzier: 300ml + 200ml

Është në gjendje të pastrojë dhe të pastrojë në të njëjtën kohë, ne do ta rregullojmë atë përmes aplikacionit të tij celular. Në këtë, Falas si për Android ashtu edhe për iOS ne mund të sinkronizojmë ILIFE A11 dhe madje ta lidhim atë me Alexa, Asistenti virtual i Amazon për t'iu bindur udhëzimeve tona të sakta në lidhje me detyrat e pastrimit.

Nga ana tjetër, ne kemi një mënyrë të dyfishtë të përdorimit manual, nëpërmjet kontrollit të programueshëm të përfshirë me pajisjen, si dhe sistemit të kontrollit virtual të përfshirë në aplikacion. Pasi të kemi skanuar të gjithë shtëpinë, do të jemi në gjendje të:

 • Vendosni një sistem pastrimi të zonës
 • Vendosni një sistem pastrimi zonal
 • Kryeni oraret e pastrimit
 • Kryeni një pastrim të skajeve ose "Spot Mode"

Ndër funksionet e tjera tipike, siç është mundësia e rregullimit të tre fuqive të thithjes.

Megjithatë, ne nuk kemi informacion të saktë për decibelët ndërmjet të cilëve kjo ILIFE A11, megjithatë, është larg nga të qenit një nga më të qetat në treg. Megjithatë, ai ka një sistem pastrimi "të heshtur" që redukton fuqinë, por për arsye të dukshme, ai gjithashtu redukton ndjeshëm zhurmën e emetuar.

Mendimi i redaktorit

kjo ILIFE A11 kushton 369 euro si rregull i përgjithshëm, megjithëse ka oferta të shumta në AliExpress, edhe me transport nga zona juaj, që do t'ju lejojë ta shijoni atë me një çmim më të rregulluar. Kjo është një arsye më shumë për të mbajtur parasysh se ky ILIFE A11 është një alternativë plot karakteristika të nivelit të lartë me një çmim që është më i rangut të mesëm. Ju tashmë e dini se kapacitetet e pastrimit si rregull i përgjithshëm janë larg atyre që ofrojnë sistemet e pastrimit manual, por thithja, skanimi 3D dhe fuqia e tij thithëse e bëjnë atë një opsion shumë interesant.

ILIFE A11
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
369
 • 80%

 • ILIFE A11
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 25 Mars 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Thithje
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 85%
 • kërkesë
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • potencia
 • çmim

Contras

 • Vetëm me Alexa
 • Sistemi i çuditshëm i karikimit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)