Acer Swift 7, një kompjuter portativ i hollë me një çmim të parespektueshëm [Rishikimi]

Ne kthehemi në Vegël Actualidad për të analizuar një nga produktet që janë gjithmonë të pranishëm në jetën tonë të përditshme, çfarë më mirë se kaq? TNe kemi në duart tona një nga laptopët më të hollë dhe më efikas në treg, megjithatë, nga ana tjetër ajo ka gjeneruar një polemikë të ashpër rreth çmimit dhe pajisjes së saj.

Qëndroni me ne për të njohur të gjitha karakteristikat e këtij laptopi që ngre konceptin e dobisë dhe transportueshmërisë në shprehjen maksimale.

Nëse tashmë ju ka tërhequr vëmendjen ne ju ftojmë të ndaleni KJO LIDHJE ku do të jeni në gjendje ta blini atë me çmimin më të mirë, të paktën me garancitë që meriton një produkt i këtyre karakteristikave, nëse jeni të gatshëm të paguani atë që kërkon firma Acer për të, sigurisht.

Dizajni dhe materialet: Një efekt krejtësisht real "wow"

Ajo që do të na tërheqë më shumë vëmendjen për këtë laptop është padyshim që ai ka një nga panelet më të përdorura në segmentin e tij, raportin midis trupit dhe ekrani i së njëjtës është 92%, skajet janë pothuajse të vogla dhe kjo nuk është shumë e zakonshme. Kompanitë e tjera këmbëngulin t'i fshehin ato me një buzë të zezë dhe xham brenda panelit, por pak marrin rezultatet e ofruara nga ky Acer Swift 7 nga 2019. Kjo i është nënshtruar një rishikimi krahasuar me atë të mëparshëm në sistemin e menteshave që është mjaft i suksesshëm, më herët ishte e prirur për thyerje, si dhe e shëmtuar subjektivisht.

 • madhësia: 317.9 x 191.5 x 9,95 mm
 • Pesha: 890 gram

Ne kemi një peshë mezi 890 gram, transportueshmëria sigurohet nëse llogarisim në cilat masa 317.9 x 191.5 x 9,95 milimetra të trasha. Extremelyshtë jashtëzakonisht mirë dhe kjo vlerësohet kur e merrni. Sidoqoftë, zhgënjimi i parë që i japim prekjes, zbulojmë se është bërë nga një kombinim i aluminit, titanit dhe magnezit sipas kompanisë, dhe kjo nuk duket shumë e suksesshme në një laptop çmimi bazë i të cilit është mbi 1.500 euro. Intmentshtë zhgënjimi i parë që kam marrë në analizën e kësaj pajisjeje.

 • Materialet: Corning Gorilla 6 qelqi
 • cuerpo: Metal
 • Ngjyrat: Bardhë-Argjend dhe e Zezë

Sidoqoftë, ka disa aspekte që papritur ju befasojnë, një shembull është se ne kemi një aparat fotografik të tërhequr të vendosur pikërisht mbi tastierë. Aspekti tjetër që bie në sy është sensori i gjurmës së gishtit gjurmët e gishtave të vendosura në anën e majtë që vepron si një buton për të pushtet dhe se duhet të pranoj se e gjeta me intuitën e pastër pasi pashë laptopin me një rrethanë. Trashësia maksimale e fletores është 9,95 milimetra dhe kjo e vendos atë si një nga më të hollët në treg, është një detaj që nuk mund ta injorojmë.

Hardware: Kemi një gëlqere dhe një tjetër rërë

Ne gjejmë një botim që ka procesorin Intel Core i7-8500Y dual-core, në rastin tonë kemi testuar modelin që ka 8 GB RAM dhe 512 GB Hapësira e magazinimit SSD, deri më tani mirë. Nuk mund ta kuptoj mirë pse për këtë provë kemi hapësirën ruajtëse maksimale, por jo RAM maksimale, e cila më ka lënë një shije të hidhur në gojë për dy arsye kryesore: Pajisja vjen standarde me Windows 10 Home, një version që nuk shfrytëzojnë të gjithë harduerin; Pajisja ka 8 GB LPDDR3, në vend që të përfitoni nga modeli më logjik LPDDR4 në një kompjuter portativ të këtyre karakteristikave. Rezultati është një performancë e shurdhër që ne mund ta marrim për disa qindra dollarë më pak.

 • procesori: Intel Core i7-8500Y me dy bërthama
 • kartë grafiku: Grafikë e integruar UHF 615
 • storage: 256/512 GB PCIe SSD
 • Kujtim RAM: 8GB / 16 GB LPDDR3

Në nivelin grafik kemi një kartë grafike të integruar kjo na bën të supozojmë se çfarë do të gjejmë, një përdorim të punës në zyrë, të konsumojmë pak përmbajtje dhe mund të kërkojmë pak tjetër. Kërkesa nuk është gjëja e tij dhe ai nuk duket se qëndron shumë mirë me lojëra si City of Skylines. Padyshim që dobia e këtij laptopi është më shumë ndjesore sesa thjesht energjike.

Përdorimi i përditshëm: Trackpad, tastierë dhe lidhje

Problemi i parë është i përsëritur në këtë lloj produkti, që nga momenti i parë që fillon ndjesia e hidhur e ëmbël dhe është që ju nuk mund ta hapni laptopin me një dorë, mentesha nuk është rregulluar mirë dhe duhet ta mbani atë në mënyrë që të mos ngrihet plotësisht, kjo për mua është një e metë serioze dhe nuk mund të hapet me një dorë. Sa i përket trackpad, ne gjejmë një sistem ultra-panoramik të shpejtë dhe efektiv që funksionon çuditërisht mirë, Përdorimi i këtij lloji të pajisjeve ka qenë shumë i suksesshëm.

 • Kamera tërheqëse
 • lidhjes: 2x USB-C, WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.2, Jack 3,5mm.
 • Tastierë me dritë prapa

Një aspekt tjetër i rëndësishëm është se ne kemi një aparat fotografik që tërhiqet që del dhe fshihet thjesht duke shtypur atë që duket si një buton, por nuk është. Ne kemi një tastierë me një turne të mirë, me ndriçim të pasëm dhe mjaft të rehatshëm, pa zhurmë apo befasi. Për sa i përket ndërlidhjes kemi dy porta USB-C Thunderbolt, lidhje Bluetooth dhe WiFi standard AC. Sa i përket baterisë, firma ofron deri në 10 orë që ne kemi qenë larg arritjes, rreth 7 orë pa përdorim shumë të kërkuar, më pak se 4 orë duke luajtur.

Ekran dhe përvojë multimediale

Ne fillojmë me një ekran të 14 ″ Full HD, është teknologji IPS dhe me kapacitet prekës, Kjo është diçka që unë nuk mund ta kuptoj mjaft në laptopë, sepse është aq komode ta përdorësh me gishta, aq sa është e pakëndshme të pastrosh gjurmët e një ekrani ku do të krijosh dhe lexosh informacion. Ky ekran ka një shkëlqim të 300 nitra që duket i ulët, por mbron veten më shumë se sa duhet si brenda ashtu edhe jashtë.

Në nivelin e zërit, ne kemi dy altoparlantë stereo të vendosur në pjesën e poshtme të laptopit që na japin tingull të qartë, i fuqishëm dhe më se i mjaftueshëm për të konsumuar të dyja muzikën përmes shërbimeve të tilla si Spotify dhe filmave në Netflix. Në këtë nivel realiteti është se raporti i mirë i ekranit që ka ky laptop na lë një përvojë shumë të këndshme.

Mendimi i redaktorit

Acer Swift 7, një laptop i këndshëm dhe i hollë me një çmim të parespektueshëm
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
1500 a 1800
 • 60%

 • Acer Swift 7, një laptop i këndshëm dhe i hollë me një çmim të parespektueshëm
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Ekran
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 60%
 • Përdorimi ditor
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 50%

Patjetër që jemi përballë një laptopi që duket i shtrenjtë për rreth 1.550 € duke marrë parasysh ofertat e shkëlqyera si ato që shohim në Amazon (lidhje)Sidoqoftë, unë kam gjetur detaje në të që nuk korrespondojnë me përvojën e përdoruesit që duhet të sigurojë një laptop ultralight i këtij çmimi, padyshim që më kushton ta rekomandoj përpara konkurrencës me çmime më të volitshme siç është MacBook 12, MacBook Ajrosni LG Gram dhe disa alternativa të ASUS.

rekuizitë

 • Një dizajn jashtëzakonisht i hollë dhe i lehtë
 • Një autonomi e mirë duke marrë parasysh konkurrencën
 • Lehtësia e përdorimit dhe transportit

Contras

 • Disa të meta të pafalshme të dizajnit
 • Një çmim tepër i lartë
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)