Kjo është mënyra se si Apple AirPods duken me ngjyrë Jet Black falë disa prezantimeve

airpods-kuti e zezë

Shumë prej nesh janë tifozë të Apple që janë ende duke u rikuperuar nga ndikimi i pësuar me lajmet e prezantuara në Keynote të fundit më 7 shtator. Nëse ju them të vërtetën, iPhone 7 dhe 7 Plus i ri është e vërtetë që ata janë iPhone më i mirë që Apple ka hedhur në treg, por në fund të ditës ata janë ende iPhone dhe nuk janë produkte të reja.

Sidoqoftë, përkundër faktit se kufjet e llojeve EarPods kanë qenë në treg për disa vite tani, prezantimi i AirPods të rinj ka qenë, sipas këndvështrimit tim, mjaft sukses nga ana e Apple, aq më tepër kur përdoruesit e Android gjithashtu do të jenë në gjendje t'i përdorin ato. 

AirPods që Apple ka prezantuar duken të mrekullueshme me një ngjyrë të bardhë fantastike, një ngjyrë që është përdorur që nga fillimi i kompanisë dhe që ka qenë gjithmonë një shenjë identiteti e produkteve të Apple që shumë vite më parë u dha edhe më shumë rëndësi përdoruesve që i zotëronin ato. 

airpods-iphone i zi

Siç ishte logjike dhe duke ndjekur trendin e aksesorëve të Apple, AirPods Ato janë prodhuar në të bardhë si opsioni i vetëm, kështu që nëse duam ngjyra të tjera duhet të shkojmë te markat e tjera siç janë vetë Beats të Apple. Sidoqoftë, për ata prej nesh që dëshirojnë të entuziazmohen duke parë mundësi të reja në produktet zyrtare të Apple, projektuesi Martin Hajek ka bërë edhe një herë disa pasqyrime që na kanë lënë pa fjalë.

airpods-zi

Ajo që ai ka kapur në imazhet që ju tregojmë në këtë artikull është ardhja e ngjyrës së re iPhone 7, Jet Black ose e zezë me shkëlqim për AirPods të rinj. E vërteta është se është një ide shumë e mirë për të kombinuar të zezën me ari dhe rezultati përfundimtar duket shumë, shumë elegant. Ashtë për të ardhur keq që Apple nuk do të lëshojë AirPods si kjo dhe do të ishte hera e parë në shumë vite që lançohen kufje jo të bardha. Çfarë mendoni për këto dizajne?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.