Sonos Beam, kompania prezanton një shirit zanor inteligjent me bazë në Amazon Alexa

Stili i jetës Sonos Beam

Nëse keni ndaluar të mendoni, të gjithë altoparlantët inteligjentë që ne njohim deri më sot kanë një dizajn kompakt. Sidoqoftë, ka më shumë lloje të altoparlantëve. Dhe, mbi të gjitha, për disa kohë tani, ekziston një lloj fitues i sistemit të zërit në dhomat e ndenjes: shiritat e zërit.

Sonos dëshironte të hynte në këtë fushë me shiritin e zërit Sonos Rreze. Ky model, përveç që ofron zë me cilësi të lartë, është edhe i zgjuar. Dhe është se është në përputhje me disa asistentë virtualë. Edhe pse në fillim, ai që fiton ndeshjen është Amazon Alexa.

Rreze Sonos mund të arrihet në dy nuanca të ndryshme: e zezë ose e bardhë. Po kështu, siç ju kemi thënë tashmë, ky shirit zanor i zgjuar dëshiron të shtojë më shumë asistentë virtualë dhe në njoftimin për shtyp të kompanisë duket - për të ardhmen - emri i "Asistentit të Google". Ndërkohë, përdoruesi do të ketë një altoparlant me një Madhësia e gjatësisë 65 mm dhe që ofron zë rrethues për të arritur çdo cep të dhomës.

Ndërkohë, jo vetëm që mund të shijojmë tingullin që vjen nga televizioni ynë i gjeneratës së fundit, por gjithashtu ne mund të dërgojmë zë nga çdo shërbim muzikor në me kullim - Më shumë se 80 shërbime në total -. Nga ana tjetër gjithashtu do të funksionojë përmes komandave zanore. Kjo është, dhe siç tregohet në shembuj, ju mund t'i kërkoni ndihmësit të Amazon të kërkojë seri në Netflix, të ndezë televizorin ose të ndërpresë një riprodhim. Edhe pse nëse dëshironi do të keni më shumë kanale kontrolli: telekomanda, app Sonos, nga app muzikën që përdorni ose përmes butonave të ndjeshëm në prekje në pjesën e sipërme të shasisë së saj.

Sonos Rreze

Sonos gjithashtu këshillon që në korrik të këtij viti 2018, dhe përmes një azhurnimi të program, disa nga skuadrat e tyre do të marrë aftësinë për të përdorur standardin Apple AirPlay 2. Dhe do të jetë po atë korrik —Më specifikisht më 17 - kur ky Rreze Sonos del në shitje dhe çmimi i tij është 449 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.