Kufje me valë Xiaomi Mi True 2, analizë e thellë

L Kufje True Wireless (TWS)jemi demokratizuar vitin e fundit dhe është se mbajtja e kufjeve të vogla dhe plotësisht të pavarura është bërë dita e përditshme e shumë përdoruesve, arsyeja e vërtetë për të qenë të kufjeve Bluetooth ka bërë që tregu të shpërthejë dhe kjo është arsyeja pse ne analizojmë kaq shumë pajisje përveç këtij lloji.

Kemi kufje pa tela Xiaomi Mi True 2 në tryezën e analizës dhe i kemi testuar ato në thellësi. Qëndroni me ne dhe zbuloni nëse ia vlejnë vërtet ato që pretendojnë se janë vlera më e mirë për para TWS.

Dizajni dhe materialet

Këto kufje janë në dispozicion vetëm në të bardhë. Ato janë bërë prej plastike mat në atë ngjyrë, e cila ndihmon shumë kur bëhet fjalë për ruajtjen sepse ofron rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe ndikimeve. Sa i përket kutisë, një nga faktorët më të rëndësishëm, ajo është e rrumbullakosur në anët dhe e sheshtë si sipër (kapakut) ashtu edhe poshtë, ku ka portën USB-C që do të përdoret për karikim. Kufjet janë bërë nga i njëjti material, me një dizajn që na kujton shumë AirPods dhe FreeBuds 3 por me një bazë pak më të sheshtë. dhe të zgjatur se ato të mëparshmet. Nëse e keni tashmë të qartë që dëshironi të merrni një njësi, mund t'i blini ato në këtë lidhje me garancitë e Amazon.

Pesha neto e pajisjes përfshirë kutinë dhe kufjet është 50 gram që e bën atë të lehtë dhe të rehatshme për përdorim të përditshëm. Përmendje e veçantë për kapakun, magnetet dhe konstruksionin në përgjithësi, ai ka treguar veten të fortë në testet tona, i lehtë për t’u përdorur dhe ka një qëndrueshmëri që na kujton vlerën e parave që zakonisht ofron Xiaomi në përgjithësi. Pa dyshim, ne nuk kemi gjetur probleme të prodhimit ose sugjerime të materialeve të mbledhura dobët në njësinë tonë, Xiaomi ka bërë një përpjekje në këtë drejtim, duke vënë bast për thjeshtësinë dhe dobinë e përgjithshme.

Karakteristikat teknike

Ne e gjejmë veten në çdo kufje disa Altoparlantë 14 mm që janë krijuar për të ofruar bas të përmirësuar dhe një tingull mjaft të fuqishëm. Ne kemi një Rezistencë e plotë 32 ohm dhe Xiaomi nuk ofron më shumë detaje në një nivel teknik. Spiralja e zërit e saj e përbërë nga diafragma ndihmon në shpërndarjen e cilësisë më të mirë të zërit në të gjithë bordin. Ne gjithashtu kemi dy mikrofonë në secilin kufje, njëri prej tyre për të kapur zërin në pjesën e poshtme, dhe një tjetër që është përgjegjës për analizimin e zhurmës së jashtme për ta neutralizuar atë në thirrje dhe për të ofruar një performancë më të mirë në thirrjet telefonike.

Ne kemi lidhje Bluetooth 5.0 e cila ofron lidhje automatike si në pajisjet Android ashtu edhe në pajisjet iOS. Pavarësisht nga marka, ata do të lidhen me pajisjen automatikisht jashtë kutisë. Kjo është padyshim një nga pikat e saj më të favorshme, nuk ka pasur gabime të lidhjes, humbje të zërit ose këto lloje të dështimeve të vogla aq të zakonshme në produktet e tjera. Në nivelin teknik, Xiaomi na ka dhënë fjalë për fjalë atë që premton dhe nuk na mungojnë veçoritë e rëndësishme duke marrë parasysh çmimin. Lidhur me profilet Bluetooth, kemi: 1BLE, HFP, HSP, A2DP, AVRCP.

Autonomia si referencë

Bateria është shumë e rëndësishme në këtë lloj produkti. Për këtë, Xiaomi ka zgjedhur një port USB-C, diçka e standardizuar dhe e vlerësuar, pasi që shumë marka vazhdojnë të zgjedhin porte të tjera të vjetruara. Në më pak se një orë falë pajtueshmërisë së saj me karikimin pa tel, do të kemi mundësinë të shijojmë 4 orë autonomi të muzikës dhe riprodhimit të bisedës. Kjo autonomi katapultohet deri në orën 14:XNUMX pasdite. nëse përfshijmë akuzat e çështjes, duke pozicionuar kështu veten brenda standardit që ofrojnë produkte me një çmim shumë më të lartë. Në këtë drejtim, firma premton shumë.

Kontrolloni ato në Amazon për çmimin më të mirë (LIDHJE)

Nga ana e saj, përvoja jonë është shumë afër specifikimeve teknike që ofron Xiaomi. Karikimi i plotë ka qenë më pak se një orë duke përdorur një karikues të shpejtë. Nga ana e saj, autonomia ka ndryshuar midis tre orë e gjysmë dhe katër orë në varësi të kohëzgjatjes së thirrjeve. Nëse bëjmë një përdorim më të zakonshëm të mikrofonave përmes thirrjeve telefonike, zbulojmë se autonomia bie në pjesën e saj të poshtme, por asgjë që ndikon veçanërisht në kohëzgjatjen. Padyshim, autonomia është shumë afër asaj të premtuar nga firma.

Cilësia e audios dhe përvoja e përdoruesit

Ne i gjejmë kodekët tradicionalë audio SBC, AAC dhe LHCD, duke harruar për AptX të Qualcomm, diçka që mund të shijohej në pajisjet Android, jo në iOS. Realiteti është se nuk duket se ndikon shumë në pajisjen e përgjithshme. Ne gjejmë një ndryshim të rëndësishëm në vëllim midis minimumit dhe maksimumit, me një ultësi mjaft të lartë dhe të mirë. Sidoqoftë, ne tashmë e dimë se çfarë ndodh zakonisht kur rrisim basin. Në të vërtetë jemi përballur me një tingull që, pa qenë i keq, është mjaft i sheshtë.

Ne nuk gjetëm zhurma të 'konservuara' ose devijime cilësore në volum të lartë, por nëse mungesa e mjeteve të këtij lloji të kufjeve pa tela aq të vogla, asgjë shqetësuese. Ata definitivisht nuk arrijnë cilësinë e audios që Huawei FreeBuds 3 ose Apple AirPods Pro mund të ofrojnë, por natyrisht, ato kushtojnë një e treta e çmimit të ofruar nga konkursi pa hequr dorë nga asgjë.

Ne kemi sensori i afërsisë që ndalon dhe rifillon muzikën nëse i vendosim ose i heqim, si dhe a sensori i prekjes e cila bën të njëjtën gjë kur ne japim dy trokitje të lehtë në ndonjë nga kufjet.

Mendimi i redaktorit

Me pak fjalë, këto kufje pa tela Xiaomi Mi True 2 kanë përmirësuar versionin e tyre të mëparshëm, duke ofruar një performancë shumë të mirë për sa i përket vlerës për para, dhe ne mund t'i gjejmë në disa raste për çmime rreth 55 euro, dhe ato janë akoma me të vërtetë të mira edhe në tyre çmimi zyrtar prej 79 €, duke qenë në gjendje t'i blini K HTU.

Kjo do të varet nga ofertat specifike dhe pika e shitjes, por ato na ofrojnë një përvojë përdoruesi në përputhje me atë që premton marka si në cilësinë e prodhimit ashtu edhe në aspektin e audios. Padyshim, Një alternativë interesante duke pasur parasysh lehtësitë e ofruara nga marka në pikat e saj të shitjes dhe çmimet që konkurrenca po ofron për momentin, shumë larg në këto terma si për Xiaomi.

Kufje Mi True Wireless 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
55 a 79
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • Cilësia e audios
  Redaktori: 65%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Ndërtoni cilësinë dhe dizajnin
 • Përputhshmëria dhe lehtësia e përdorimit
 • Çmimi që ata ofrojnë

Contras

 • Mungesë e vogël e mjeteve
 • Do ta kishte bërë kutinë pak më të rrumbullakosur
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.