Veshjet me valë individuale të Apple quhen AirPods

AirPods

Apple Keynote i djeshëm bëri shumë më shumë sesa thjesht një iPhone. Në të vërtetë, ne po flasim për pajisjen e parë të papërshkueshme nga uji dhe shumë risi të tjera, por ajo që tërheq vërtet vëmendjen tonë tani janë kufjet e reja pa tela që kompania Cupertino ishte aq e mirë për të prezantuar dje pasdite. AirPods është ajo që Apple ka vendosur të quajë veshët e saj të pavarur të telit. Këto kufje kanë një teknologji dhe një zhvillim mjaft të suksesshëm, duke marrë parasysh që ka modele në garë, por asnjë nuk ofron autonominë, modelimin dhe funksionalitetet që ofrojnë AirPods.

Apple ka dashur të quajë kufjet e saj me mbiemrin "i zgjuar". Për atë Ata kanë një procesor të vogël të quajtur W1 kush do të jetë përgjegjës për marrjen e vendimeve më të mira për audion tonë pa tel. AirPods janë një pajisje shtesë që do të duhet të blihen veç e veç. Për sa i përket veçorive, të dy pajisjet do të kenë një mikrofon, i cili jo vetëm që do t'i lejojë ato të përdoren si pa duar, por të përdoren veçmas. Ata kanë sensorë që do të përcaktojnë kur i kemi të ndezur ose jo në vesh, me synimin për të ndaluar ose për të filluar riprodhimin e muzikës.

Si mund të ishte ndryshe, ato janë plotësisht në përputhje me Siri, ndihmësi virtual i pajisjeve Apple. AirPods do të ketë një kuti që ka teknologji NFC, gjë që do të ndihmojë kur çiftoni kufjet me pajisjet, pasi ato do të funksionojnë vetëm duke e afruar kutinë me një pajisje iOS. Nga ana tjetër, kutia vepron si një karikues për kufjet. Këto AirPod kanë 5 orë autonomi me një akuzë, dhe 15min ngarkesë japin 3 orë rishikim. Nëse kombinojmë autonominë e kasës së karikimit do të kemi 24 orë funksion të pandërprerë. Çmimi në Spanjë është 179 € dhe ato janë tashmë të disponueshme në Apple Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.