Kygo A11 / 800, anulimi më premium i audios [Rishikimi]

Ne vazhdojmë të analizojmë ato produkte që dëshironi të dini. Ne e dimë që jemi në epokën e kufjeve True Wireless, megjithatë, ka akoma një numër të mirë përdoruesish në të cilët mbizotëron cilësia e tingullit dhe autonomia. Kufjet e shiritave janë akoma shumë të pranishme në treg, por për të diferencuar veten e tyre ata duhet të zgjedhin rehati dhe teknologji të lartë, dhe kjo është pikërisht ajo që ka bërë dhe nëse ia vlen vërtet.

Kygo me A11 / 800, ndoshta kufjet më të përparuara për anulimin e zhurmës në treg dhe tingullin me cilësi të lartë, ne i analizuam ato kështu që ju mund të dini në thellësi se si funksionojnë ato.

Dizajni dhe materialet: Minimalizmi dhe pak polemikë

Objektivisht Kygo Life A11 / 800 janë kufje të bukura. Ne kemi një me një bazë polikarbonat që ka gjeneruar polemikë. Polikarbonati është shumë më i qëndrueshëm sesa duket, në fakt ka tendencë të formohet më shumë sesa të prishet, kështu që është një garanci e qëndrueshmërisë. Sidoqoftë, ajo ka më pak rezistencë ndaj gërvishtjeve, dhe ajo ndjesi plastike në kufje me një çmim të caktuar shtyn një lloj përdoruesi të caktuar. Itshtë e vërtetë që përshtypja e parë është e tillë, por ata prej nesh që e njohin këtë lloj materiali e dinë që nuk është as i lirë dhe as i keq.

 • pesha: 250 gram
 • Ngjyrat: E zezë dhe e bardhë
 • Materialet: polycarbonate

Rregullimi mund të përmirësohet, por ka një sasi të madhe të elementeve mekanikë në nivelin e palosjes. Secila vesh e rrotullimit rrotullohet rreth 90º horizontalisht dhe paloset rrafsh. Ne kemi veshje prej lëkure të ngjashme në shiritin e sipërm të kokës dhe në kufje, e cila është e rehatshme dhe mbledh plotësisht veshin. Ne kemi një panel prekës në kufjen e djathtë prej gome që na lejon të ndërveprojmë me luajtësin, si dhe tre butona (ANC - ON / OFF - AWS) në të njëjtin kufje dhe një LED-et e statusit edhe për secilin aparat dëgjimi. Për lidhje ne kemi Fole 3,5 mm për portën e djathtë dhe USB-C përdoret për të karikuar në kufjen e majtë. Padyshim, shiriti i kokës është i zgjatur dhe ka një shasi metalike brenda.

Anulimi më i plotë i zhurmës që kam parë ndonjëherë

Ne kemi butona të anulimit të zhurmës, megjithatë, rekomandohet shumë të instaloni aplikacionin Kygo Sound (android/IOS) të jetë në gjendje të shijojë të gjitha tiparet e tij. Anulimi i zhurmës është thjesht sublim, perfekt dhe në nivelin e markave të njohura si Sony për sa i përket anulimit standard, por… po sikur të duam diçka më shumë? E gjithë kjo përshtatje ofron anulimin e zhurmës së këtyre Kygo A11 / 800:

 • Anulimi absolut i zhurmës: Ne vetëm dëgjojmë muzikë
 • Modaliteti i ndërgjegjësimit: Anulon 50% të zhurmës së ambientit dhe 100% të zërave njerëzorë
 • Modaliteti i ambientit: Ai kap tingullin e jashtëm dhe na lejon të flasim edhe duke dëgjuar muzikë, duket fjalë për fjalë se muzika është me ty dhe nuk ke kufje të ndezura.

Për shembull, për të udhëtuar me transport publik siç është metro, anulimi absolut i zhurmës ju izolon plotësisht, por asgjë më e rekomanduar se ai "Modaliteti i ambientit" për të shkuar në rrugë pa pësuar ndonjë fatkeqësi. Theshtë hera e parë që një anulim i zhurmës është bërë kaq personal dhe jep absolutisht atë që premton në secilën mënyrë, si e bëni? Duket si magji.

Aplikimi është një vlerë e shtuar

Kygo Life A11 / 800 nuk janë përfunduar nëse nuk e keni instaluar aplikacionin. Softueri nuk ishte kurrë aq i rëndësishëm në një produkt si ky, dhe ata duket se kanë mësuar shumë nga kolegët e tyre Sonos nga kjo. Aplikacioni është një vlerë e shtuar që ngre Kygo Life A11 / 800 në një pikë pothuajse ekstreme të cilësisë, personalizimit absolut dhe një numri funksionesh që nuk i dinit se ju duheshin deri në testim.

Sistemi EQ për fotografi ju lejon të rregulloni llojin e zërit sipas dëshirës tuaj pa pasur nevojë të mashtroni me EQ klasike dhe kjo vlerësohet në nivelin e thjeshtësisë dhe funksionalitetit. Ne gjithashtu kemi një sistem të thjeshtë personalizimi për të ndryshuar emrin e kufjeve tona, ndizni dhe çaktivizoni mënyrat e ndryshme të anulimit të zhurmës dhe zbuloni në detaje autonominë e mbetur. Përkundër kësaj, aplikacioni nuk është e nevojshme të dihet, për shembull, autonomia, pasi ajo mund të shihet në menunë e aksesorëve të iPhone për shembull.

Autonomia, funksionet dhe karakteristikat teknike

Këto Kygo Jeta A11 / 800 ato shkojnë përtej zërit, synojnë të ofrojnë një përvojë. Një shembull është se ata kanë një sistem zbulimi që ndalon dhe rifillon muzikën automatikisht kur i heqim / vendosim, po, si AirPods. Por shkon shumë më tepër, për të filluar me ato që kanë Bluetooth 5.0 për të transmetuar audio dhe për të kursyer energji, ashtu si kanë NFC, gjë që do t'i lejojë ata të lidhen me pajisjet Android thjesht duke sjellë kufjen e duhur në lexuesin e telefonit inteligjent.

 • Drivers: mm 40.
 • Ndjeshmëria: 110 3dB
 • Frekuenca e përgjigjes (± 3dB): 15 Hz - 22 KHz
 • i pajtueshëm me formate aptX, aptX LL dhe AAC

Sidoqoftë, autonomia është një pikë e rëndësishme në këtë pikë. Ne kemi një bateri 950mAh, e cila është e aftë të ofrojë deri në 18 herë rishikim përmes Bluetooth dhe me anulimin e zhurmës të aktivizuar, duke na marrë deri në 38 orë nëse nuk përdorim asgjë tjetër përveç kabllit (Sa e tmerrshme!). Për t'i karikuar, ne përdorim USB-C dhe na janë dashur afërsisht 2 orë, që nuk është pak. Lidhur me autonominë, natyrisht, kufjet nuk duket se kanë ndonjë problem dhe në përvojën time ato mbulojnë saktësisht të dhënat e prodhuesit, diçka që nuk është shumë e zakonshme as në këtë treg.

Përvoja e përdoruesit dhe mendimi i redaktorit

rekuizitë

 • Një dizajn i lehtë dhe i rehatshëm
 • Anulimi më i mirë i zhurmës bazuar në veçoritë që kam parë ndonjëherë
 • Ata vendosen shpejt dhe kanë një mori karakteristikash
 • Autonomi e pabesueshme

Contras

 • Materialet mund të mos bëjnë përshtypjen më të mirë
 • Touchpad ka një vonesë
 • Rasti është i madh, mbase një çantë do të ishte më mirë
 

Unë jam një adhurues i kufjeve True Wireless, një përdorues besnik i AirPods, dhe do të vazhdojë të jetë kështu. Sidoqoftë, kur ulem te kompjuteri për të punuar ose kur shkoj në një udhëtim, këta Kygo Life A11 / 800 zënë vendin e parë. Ata kanë anulimin më të zhdërvjellët të zhurmës me të cilin jam përpjekur deri më sot dhe janë të qetë të jem me ta me orë të tëra. Brenda tregut për kufje "premium" të kësaj kategorie (jo ekskluzivisht audiofile) gjej disa rivalë për sa i përket cilësisë së audios dhe asnjë për sa i përket sasisë së funksionaliteteve të mbaruara mirë.

Pika negative Ajo që unë gjej, pavarësisht mbrojtjes sime nga polikarbonati, është ndjesia e përcjellë nga materialet dhe përshtatja e tyre. Kam gjetur gjithashtu një vonesë të lehtë në përgjigjen e ofruar nga touchpad i kontrollit multimedial dhe butonat e energjisë dhe ANC më duken të gabuar dhe të tmerrshëm. Nga të këqijat, ne kemi një aplikacion që është një luks i sinqertë, një autonomi spektakolare, një cilësi audio shumë e lartë dhe anulimi i zhurmës më i zhdërvjellët dhe i plotë që jam përpjekur deri më sot. Nëse ju pëlqen ju mund t'i merrni nga ora 249,00 dhe me garancitë më të mira në KJO LIDHJE. Edhe pse këto kufje do t’i gjeni në pika të veçanta të shitjes siç është El Corte Inglés.

Kygo A11
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
249 a 299
 • 100%

 • Kygo A11
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • rehati
  Redaktori: 85%
 • Cilësia e tingullit
  Redaktori: 90%
 • ANC
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 98%
 • karakteristika
  Redaktori: 88%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 92%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.