Skaneri i irisit LG G6 do të lejonte pagesa me celular

LG G5 lg

Disa jave me pare kolegët tanë folën për skanerin e irisit i cili do të përfshinte modelin tjetër të firmës koreano-jugore LG, dhe është që skaneri i irisit duket një teknologji e largët, por është shumë afër. Sidoqoftë, të mëdhenjtë si Apple dhe Samsung vazhdojnë të refuzojnë të përfshijnë këto kamera në pajisjet e tyre, por LG, i cili kohët e fundit ka hedhur bast për marrëzi të vërteta, dëshiron të provojë këtë metodë të re të sigurisë. Sipas informacionit të ri, ky skanues i irisit do të kishte aftësi në lidhje me pagesat celulare. Le të shohim se nga mund të përbëhet ky sistem i ri i pagesave mobile skanuesi i irisit.

Sipas provave të para të LG, metoda do të ishte në thelb të kombinohej sensori i përgatitur për irisin dhe sensorin klasik të kamerës së përparme për të arritur parametra të lartë të sigurisë. Nga ana tjetër, asgjë nuk është përmendur në lidhje me përbërësit që ata do të përdorin për këtë, vetëm se mund të jetë një sensor gjithçka në një, ose dy sensorë të veçantë, të dy në pjesën e përparme të pajisjes. Por të them të drejtën, kjo do të ndikonte ndjeshëm në trashësinë e saj.

Ndërkohë Ata po punojnë për ta bërë LG Pay të përputhshëm me skanerin e irisit, si dhe duke përfshirë një lloj karte NFC që do të shoqëronte pajisjen. E gjithë kjo, shtuar thashethemet për baterinë e lëvizshme, na bën të mendojmë se LG do të kthehet në ngarkesë me lajme të çuditshme, siç bëri tashmë në LG G5 dhe "miqtë" e saj që ishin një dështim i madh, pavarësisht nga fakti që pajisja tregonte mënyra.

Ardhja e LG G6 do të jetë në fillim (tremujorin e parë) të vitit të ardhshëm, kështu që thashethemet në lidhje me të do të rriten, pa dyshim. Ndërkohë, LG vazhdon të mendojë se si i gjithë inxhinieri i marketingut që qëndron pas LG G5 dhe "miqve" të tij ka dështuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)