LG Q7 do të mbërrijë në Spanjë në qershor për 349 euro

LG Q7 Spanjë

Një nga modelet më të fundit të LG-së koreane do të mbërrijë në Spanjë së shpejti. Sipas vetë kompanisë, LG Q7 do të shfaqet në skenë këtë qershor që vjen (pa një ditë të caktuar) dhe do ta bëjë këtë me një çmim nën 400 euro. Ky celular i papërshkueshëm nga uji është pasardhësi i LG Q6 dhe vjen në pozicionin e tij si një nga alternativat më të mira në mes të gamës.

LG Q7 është një telefon i zgjuar që do të shfaqet në skenë me versionin e fundit të Android, Android 8.1 Oreo. Alsoshtë gjithashtu një ekip interesant, si në dizajn ashtu edhe në performancë. Për të filluar, ne do të kemi një smartphone me diagonale të 5,5 inç dhe një rezolucion maksimal prej 2.160 x 1.080 pikselë. Për më tepër, kjo i shton trendit të raportit 18: 9.

shikime LG Q7

Nga ana tjetër, brenda do të kemi një procesor tetë-bërthamë në frekuencën e punës 1,5 GHz dhe që do të shoqërohet nga një 3 GB RAM dhe 32 GB hapësirë ​​të brendshme. Sigurisht, nëse dëshironi mund ta rrisni këtë hapësirë ​​deri në 2 TB duke përdorur karta microSD.

Çfarë tjetër mund të gjesh në këtë celular? Epo, një shasi e përgatitur për gjithçka. Kjo do të thotë se LG Q7 është në gjendje të përballojë ujin dhe pluhurin. Kështu që ju mund të jeni shoqëruesi ynë i aventurës në çdo situatë. Ajo gjithashtu thekson kamerën e pasme të saj me 13 megapiksel, megjithëse LG nuk ka zgjedhur të integrojë dy lente siç dikton sektori.

Sigurisht, ata kanë qenë përgjegjës për shtimin e karikimit të shpejtë në gamën Q për të qenë në gjendje të kenë më shumë energji në më pak kohë në baterinë e 3.000 miliamps duke shoqëruar ekipin, si dhe Teknologji NFC në rast se duam të përdorim pajisje të përputhshme ose të përdorim pagesa mobile, diçka që po përhapet në shumë dyqane.

Siç ju thamë, LG Q7 arrin në Spanjë në mes të qershorit të ardhshëm - ne supozojmë se kompania do të japë më shumë informacion mbi datën e saktë kur të afrohet momenti. Megjithëse mund të konfirmojmë se çmimi i tij do të jetë 349 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.