LG lançon TV-në e parë të mbështjellë OLED në botë

Të shumta janë lajmet që po na vijnë nga CES në Las Vegas, kështu që nuk mund të humbasim ngjarjet më të rëndësishme ose më të jashtëzakonshme të kësaj teknologjie. Me këtë rast, ajo që duam të ndajmë me të gjithë ju është fillimi i televizionit të ri LG Signature OLED model 65R9.

Ky nuk është vetëm ndonjë TV dhe kompania mburret se është televizori i parë në botë i mbështjellë OLED. Padyshim që po përballemi me një model LG që duket me një imazh dhe tingull në të njëjtin nivel, por risia kryesore është ajo LG Signature TV R 65 inç është i fshehur në bazën e tij.

Padyshim që ky TV i ri shton Inteligjencën Artificiale dhe Procesori Alpha 9 i gjeneratës së XNUMX-të (Isshtë një version i përmirësuar i atij që u lansua në 2018) kështu që është i pajisur me teknologjinë më të mirë që marka mund të ofrojë në këtë kohë, gjithashtu ekrani është me të vërtetë i hollë dhe seti na tregon një pamje vërtet spektakolare.

Kuptimi i "R" në emër të televizorit të ri LG Signture OLED R jo vetëm që flet për aftësinë e tij për tërerë në vetvete dhe lëshohemrmund të arrihet me shtypjen e një butoni, sipas firmës, por gjithashtu do të thotë aftësia për të "r" evoluar industrinë e argëtimit në shtëpi dhe "r" të përcaktojë hapësirën në të cilën ndodhet. E gjithë deklarata e synimeve që në realitet do të arrihet nga pak për shkak të çmimit të saj më të lartë se e cila deri më sot është e panjohur.

Tre mënyra të ndryshme shikimi: Pamje e plotë, Pamje Line dhe Pamje Zero

Kjo është pamje e plotë, pamje në internet dhe pamje e mbyllur siç e shohim në imazhin që kemi mbi këto linja, dhe në të njëjtën kohë u ofron përdoruesve mundësi të pafund për të shijuar televizionin e tyre që ishin të pamundura as të imagjinoheshin para ardhjes së teknologjisë OLED. Pamja e plotë (Pamja e plotë) garanton një përvojë shikimi në një inç të madh dhe me kontrast të plotë, thellësi dhe realizëm që, shtuar në cilësinë e zërit të këtij TV Signature R, e bëjnë grupin të bëhet modeli referues i markës dhe mundësisht pjesës tjetër të markave të tregut që duan të zgjedhin të përdorin këtë teknologji ose të ngjashme në TV-në e tyre.

Nga ana e saj, modaliteti linear lë LG Signature OLED TV R mbështjellë pjesërisht, dhe ju lejon të kryeni detyra për të cilat nuk nevojitet ekrani i plotë, siç është rasti i konsultimit me shikoj ose Tiempo çfarë bën, menaxhoni Fondi dhe Toni për të krijuar një atmosferë më relaksuese; shikoj Foto anëtarët e familjes të ndarë nga një smartphone, ose këshillohuni me ndonjë nga funksionalitetet e Start Bar.

Dhe së fundmi kur është mbyllur plotësisht kjo nuk do të thotë se është fikur. Në këtë format, përdoruesit mund të shijojnë muzikë ose përmbajtje tjetër audio me cilësinë më të lartë, falë saj Sistemi Dolby Atmos 100W përpara dhe 4.2 kanale. Përfundimi i tij premium i projektuar nga prodhuesi danez Kvadrat bën pjesën tjetër dhe do të duket vërtet spektakolar në çdo dhomë të gjallë.

Padyshim, dhe siç shumë prej jush e dinë tashmë nga lajmet që vijnë nga CES, tani kjo firmë dhe shumë të tjerë po shtojnë mundësinë e përdorimit të AirPlay 2 në to, por në këtë rast kompania thotë se është gjithashtu në përputhje me HomeKit të Apple. Çfarë do të thotë për përdoruesit që LG Signature OLED TV R mbështet AirPlay 2 dhe HomeKit? Thjesht, ata mund të luajnë video nga iTunes, ose muzikë, ose të shikojnë fotot e tyre direkt dhe lehtësisht nga ndonjë prej pajisjeve të tyre Apple. Dhe, falë pajtueshmërisë së tij me Apple HomeKit, ata gjithashtu mund të kontrollojnë TV-në e tyre LG duke përdorur aplikacionin Home ose duke kërkuar Siri.

Çmimi dhe disponueshmëria

Për momentin kompania nuk ofron të dhëna të këtij lloji siç kemi komentuar më parë dhe po presim të shohim vlerën e këtij TV të ri spektakolar, por ne imagjinojmë që nuk do të jetë e përballueshme për shumicën prej nesh. Ne do të shohim datat e lëshimit dhe çmimet zyrtare gjatë ditëve të ardhshme, tani për tani ata e kanë prezantuar atë në CES në Las Vegas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Modaliteti Martínez Palenzuela SAbino dijo

    Sa e dobishme ... nëse zemëroheni me veten mund ta rrokullisni dhe ta çoni në dhomën tuaj