LG njofton projektor deri në 4 inç 150k në CES

Megjithëse ka ende një ditë për të bërë deri në dyert e CES, i cili mbahet një vit më shumë në Las Vegas, djemtë në LG kanë vendosur makinerinë e njoftimeve të mëparshme në veshje për të tërhequr vëmendjen e mediave para kohe, ashtu si ata bënë disa ditë më parë kur prezantuan zyrtarisht të parët Televizion OLED 88 inç me rezolucion 4k.

Kompania koreane ka treguar edhe një herë produkte të destinuara për audiencat e brendshme, por këtë herë po flasim për një projekt me rezolucion 4k UHD me të cilin do të jemi në gjendje të shijojmë një ekran deri në 150 inç. Ky projektor, i quajtur HU80KA, është i pajtueshëm me HDR10 dhe ka 2.500 lumen.

LG ka zgjedhur të përdorë një format tjetër nga ai që jemi mësuar, ashtu si Sony vitin e kaluar, dhe ky projektor na ofron një drejtkëndësh që vendoset vertikalisht përpara zonës ku duam të pasqyrojmë imazhin, siç mundemi shih në imazhin që kryeson këtë artikull. LG HU80KA Ka 2 altoparlantë me fuqi 7 vat, megjithëse na ofron gjithashtu mundësinë e shtimit të një shiriti të zërit të kompanisë ose një sistemi altoparlantësh 7.1.

LG HU80KA menaxhohet nga sistemi operativ webOS në versionin 3.5, kështu që ne mund të përdorim platforma të ndryshme video streaming si Netflix ose HBO, falë lidhjes së tij Gigabit Ethernet. Gjithashtu na ofron lidhje HDMI dhe USB për të lidhur kompjuterin tonë drejtpërdrejt me projektorin, ose një shkop USB për të riprodhuar përmbajtjen që është ruajtur brenda.

Si zakonisht në këtë lloj prezantimesh të mëparshme, firma koreane LG nuk ka zbuluar çmimin me të cilin ky projektor do të arrijë në treg, kështu që do të duhet të presim që panairi të mbahet zyrtarisht në mënyrë që të merret ai informacion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.