LG prezanton televizorin e parë 88 inç me rezolucion 8k OLED

Pas disa ditësh, do të fillojë Shfaqja Elektronike e Konsumatorit 2018, e njohur më mirë si CES, panairi më i madh në botë në lidhje me teknologjinë e konsumatorit, i cili mbahet në Las Vegas për një vit tjetër dhe ku do të shfaqen të gjitha pajisjet e konsumatorit që do të lansohen gjatë gjithë vitit, së bashku me disa vrojtime të projekteve të ardhshme që mund të kenë disa kompani, projekte që dukshëm janë avancuar mirë.

Siç është e zakonshme në këtë lloj panaire, disa kompani fillojnë të prezantojnë disa nga risitë e tyre ditë para ngjarjes, në mënyrë që të ngrohin motorët dhe rastësisht të tërheqin vëmendjen e të gjitha mediave që ne jemi të vetëdijshëm për gjithçka që ndodh në më të rëndësishmet panairi i teknologjisë së konsumit në botë. LG ka qenë një nga të parat për të prezantuar televizori i parë 88 inç me rezolucion 8k dhe panelin OLED.

Gjatë këtij viti të kaluar, shumë prej tyre kanë qenë nga përdoruesit që kanë zgjedhur të rinovojnë televizionet e tyre "të vjetra" për të adoptuar modelet me teknologji 4k HDR, tani që çmimet kanë rënë dhe janë bërë një produkt shumë më afër publikut të gjerë. Tani është kur LG dëshiron të tregojë se nuk ka qenë boshe, por ka qenë mjaft e zënë duke rritur mundësitë e paneleve OLED dhe teknologjisë 8k.

Deri tani, modeli më i madh me një ekran OLED ishte 77 inç dhe "vetëm" arriti rezolucionin 4k, një model i pajisjes i ofruar aktualisht nga LG dhe Sony dhe Panasonic në treg, megjithëse dy të fundit blejnë panelet direkt nga LG, i cili është përqendruar në teknologjinë OLED, ndërsa Samsung po e bën këtë në teknologjinë QLED.

Aktualisht, LG është prodhuesi më i madh i ekraneve OLED në treg, megjithëse tregu japonez po bëhet një alternativë e rëndësishme për këtë lloj paneli. Për të provuar të vazhdojë të jetë një referencë në këtë treg, LG ka bërë një investim të rëndësishëm në mënyrë që të vazhdojë të jetë jo vetëm prodhuesi më i mirë, por edhe ai me kapacitetin më të madh të prodhimit aktualisht në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jezus Barreiro Taboada dijo

  Ne tashmë kemi filluar me K-at, atëherë 16 KS ... Dhe kështu me radhë .. Thjesht për të shitur

 2.   Jezus Barreiro Taboada dijo

  Sidoqoftë, ku është Sony që i hoqa të gjithë. ? ? ?

 3.   Jezus Barreiro Taboada dijo

  Ku është Sony ??? dhe unë e di se për çfarë po flas…? ? ? ? ? Hahaha