LG prezanton 3 vëzhgues të rinj për adhuruesit e lojërave video

Monitor UltraGear LG

Në lojërat video, nëse pajisjet tona e lejojnë atë, një normë më e lartë e kornizave në sekondë (FPS) barazohet me rrjedhshmëri më të madhe. Sidoqoftë, nëse ekipi ynë nuk përbëhet nga një monitor i aftë të shfaqë të njëjtin nivel të FPS, ndjenja e rrjedhshmërisë pothuajse plotësisht zhduket.

Monitorët e rinj që LG sapo ka prezantuar në IFA 2019, na ofrojnë një shpejtësia e rifreskimit nga 144 Hz në 240 Hz, në mënyrë që të përshtaten me të gjithë përdoruesit që kërkojnë të rinovojnë monitorin e tyre të vjetër.

Monitor UltraGear LG

Monitoroni LG 27GN750

Modeli 27GN750 i LG-së na ofron një panel me teknologji IPS 27 inç me rezolucion të plotë HD (1920 × 1080). Karakteristika më e habitshme e këtij modeli është se ai na ofron një shpejtësi rifreskimi prej 240 Hz, kështu që nëse po kërkoni një monitor të këtij lloji, duhet ta përfshini këtë model në listën tuaj të kandidatëve.

Arrin një shkëlqim prej 400 nitësh dhe diapazoni i ngjyrave sRGB është 99%. Koha e përgjigjes është vetëm 1 ms, është Në përputhje me HDR10 dhe si një monitor i mirë që kërkon dhe përputhet me NVIDIA G-SYNC. Ka 2 porta HDMI dhe një port USB-C 3.0.

Lidhur me disponueshmërinë, për momentin nuk e dimë datën kur do të arrijë në tregun spanjoll dhe as nuk e di ne nuk e dimë çmimin përfundimtar të tij

Monitor LG 27GL850

Ky model i LG-së na ofron një Paneli nano IPS 27 inç me rezolucion 2k (2.560 1.440). Ndriçimi që na ofron arrin 350 dhe diapazoni i ngjyrave është P3 me 98% (sRGB 135%). LG 27Gl850 na ofron një kohë reagimi prej 1 ms dhe një shpejtësi rifreskimi prej 144 Hz.

Ashtu si modeli i mëparshëm, mbështet NVIDIA G-SYNC dhe HDR10Ka dy porta HDMI dhe një port USB-C 3.0. Ky monitor LG 27GL850 tani është në dispozicion në Spanjë për 499 euro.

Monitori 38GL950G

Ky model është më i madhi nga modelet e reja të paraqitura nga prodhuesi Korean LG në IFA, meqenëse arrin në 37,5 inç dhe ka rezolucion 4k (3.840x.1600). Ndriçimi maksimal që arrin është 450 njësi dhe diapazoni i ngjyrave është DCI-P3 98% (sRGB 135%). Sa i përket shpejtësisë së rifreskimit, kjo është 144 Hz, e tejkalueshme deri në 175 Hz).

Përgjigja e monitorit LG 38GL950G është 1 ms, është në përputhje me VESA Display HDR 400 dhe me NVIDIA G-SYNC. Ka një port HDMI dhe një tjetër USB-C 3.0. Çmimi i këtij modeli është 1.999 euro dhe do të jetë në dispozicion nga nëntori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.