LG prezanton së bashku me Fernando Torres dhe X-Men smartfonët e tyre të serive X në Spanjë

 

Prezantimi i LG

Këtë mëngjes kishim momenti për të qenë në gjendje të na kalojë për prezantimin e serive X të LG-së që ka tre telefona inteligjentë të mesëm me çmime midis 229 dhe 299 €. Këto tre telefona inteligjentë secili kanë një veçori që i dallon ata nga pjesa tjetër dhe që me siguri do të jenë në gjendje të tërheqin shumë përdorues.

LG ka pasur prania e Fernando Torres, futbollisti dhe ambasadori i prodhuesit Korean në Spanjë, dhe prania e disa X-Men të cilët kanë gjallëruar prezantimin e LG X Cam, LG X Screen dhe LG X Power. Secili prej këtyre tre telefonave ka një veçori, X Cam, për të patur një kamerë dytësore me një lente me kënd të gjerë të ngjashme me LG G5; X Power, për të pasur një bateri me kapacitet të lartë prej 4.100 mAh; dhe Ekrani X, i cili karakterizohet nga ai ekran dytësor «Gjithmonë i ndezur».

Kamera LG X

X kamera

X Cam ka një kamera kryesore dyshe dhe aftësi fotografie me kënd të gjerë. Ai shtrat dytësor ka një lente me kënd të gjerë 120 gradë që na lejon të bëjmë ato foto spektakolare në të cilat jemi në gjendje të marrim më shumë elementë në kapje. Kamera e pasme është 13 MP ndërsa ajo dytësore është 5MP.

Specifikimet LG X Cam

 • Ekran me prekje FHD brenda qelizave 5,2 inç
 • Çipi okta-bërthamë 1.14 GHz
 • Kamera e pasme standarde 13MP dhe sekondari me kënd të gjerë 5MP
 • Kamera e përparme 8MP
 • 2 GB RAM memorie
 • 16 GB memorie e brendshme
 • Bateri 2.520 mAh
 • Android 6.0 alte
 • Përmasat: 147,5 x 73,6 x 5,2 mm
 • Pesha: 118 gram
 • Rrjeti: LTE
 • Ngjyrat: Argjend / E bardhë / Ari / Ari i trëndafilit

LG X Screen

Ekrani X

Veçori e këtij Ekrani X është të kesh një ekran sekondar «Gjithmonë i ndezur» që tashmë mund ta shohim në V10 të LG dhe shumë të tjerë si Galaxy S7. Kjo na lejon të shohim njoftimet, kohën ose të kryejmë veprime në aplikacione të caktuara pa pasur nevojë të ndezim telefonin. Ne mund të shmangim ndezjen e tij rreth 150 herë në ditë, mesatarja në të cilën një përdorues zakonisht aktivizon ekranin.

Telefoni i parë i mençur me smartphone me ekranin "Gjithmonë i ndezur".

Specifikimet Ekran LG X

 • Ekrani kryesor i 4,93? Prekje në qelizë HD
 • Ekran sekondar prej 1,76? LCD (520 x 80)
 • Procesori quad-core 1.2GHz
 • Kamera e pasme 13 MP
 • Kamera e përparme 8MP
 • GB RAM 2
 • 16 GB memorie e brendshme
 • Bateri 2.300 mAh
 • Android 6.0 alte
 • Përmasat: 142,6 x 71,8 x 7,1 mm
 • Pesha: 120 gram
 • Rrjeti: LTE
 • Ngjyrat: e zezë, e bardhë, ari i trëndafilit

LG X Power

X Fuqia

Nëse themi se mund të arrijmë në dy ditë bateri Me LG X Power, ne tashmë po komentojmë për veçantinë e tij të madhe dhe për këtë arsye emrin e saj. 4.100 mAh është kapaciteti në baterinë e këtij telefoni që është perfekt për ata që duan të harrojnë karikimin e telefonit çdo dy minuta.

Ne po flasim për i vetmi që ka një kartë microSD të tre serive X.

Specifikimet LG X Power

 • 5,3? Ekran HD
 • Çip me katër bërthama 1,3 GHz
 • Kamera kryesore 13 MP (AF)
 • Kamera e përparme 5MP
 • GB RAM 2
 • 16 GB memorie të brendshme me mundësi për microSD (deri në 2TB)
 • Bateri 4.100 mAh
 • Android 6.0 alte
 • Përmasat: 148,9 x 74,9 x 7,9 mm
 • Pesha: 139 gram
 • Rrjeti: LTE
 • Lidhshmëria: WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, USB 2.0, NFC
 • Ngjyrat: e zezë, e artë, blu, titan, e bardhë
 • Karikim i shpejtë, USB OTG

Ya në dispozicion në Spanjë dhe këto janë çmimet e tyre:

 • LG X Power: 229 €
 • LG X Screen: 249 €
 • Kamera LG X: 299 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)