Lenovo vazhdon të bëjë bast për kabriolet dhe paraqet Yoga 920 dhe 720

Ne vazhdojmë t'ju ofrojmë të gjithë informacionin që po ofron IFA, panairi më i madh i teknologjisë së konsumit që po mbahet këto ditë në Berlin. Të mërkurën ishte radha e Acer, një kompani që paraqiti një numër të madh pajisjesh, nga ultrabooks te laptopët me ChromeOS përmes projektorëve lazer për përdorim shtëpiak dhe profesional. Dje ishte radha e firmës kineze Lenovo, pronare ndër të tjera e Motorola pasi e kishte blerë atë nga Google. Kompania kineze prezantoi kabriolet e reja të serive 900 dhe 700: Yoga 920 dhe Yoga 720, të cilat na tregojnë se si kompania vazhdon të besojë në një pajisje që na lejon të rrotullojmë ekranin 360 gradë për ta përdorur atë në modalitetin e lëvizshëm ose sikur të ishte një tabletë, megjithëse pesha logjikisht nuk është e njëjtë.

Lenovo Yoga 720

Yoga 720 është modeli i hyrjes së firmës kineze në këtë lloj pajisje. Ky model na ofron një ekran me prekje 12,5 inç IPS me rezolucion të plotë HD. Compatibleshtë i pajtueshëm me Active Pen 2, i cili ofron 4.096 pika të ndjeshme ndaj presionit në ekran. Brenda, Lenovo na ofron procesorë 2 ose 4-bërthamorë, të cilët mund t'i shoqërojmë me 4, 8 ose 12 GB RAM të tipit DDR4, një disk të ngurtë SSD deri në 512 GB dhe deri në 8 orë autonomi. Lidhur me lidhjet, Yoga 720 na ofron një lidhje të tipit USB-C dhe një tjetër USB-A. Çmimi fillestar i Yoga 720 është 649 dollarë.

Lenovo Yoga 920

Me një çmim fillestar prej 1.399 dollarë, Lenovo vendos të gjithë mishin në skarë dhe na ofron një kabrioletë të pajisur me më të mirët, jo vetëm nga brenda, por edhe nga jashtë, siç janë altoparlantët JBL. Bateria e këtij modeli arrin 15 orë falë Intel Core i7 KabyLake hTani përdorni zgjidhjen Full HD. Nëse përdorim rezolucion 4k, autonomia zvogëlohet në 10 orë. Lenovo na lejon të konfigurojmë modelin tonë me 4, 8 ose 16 Gb memorje dhe deri në 1 TB hapësirë ​​ruajtëse. Ekrani, me rezolucion të plotë HD dhe teknologji IPS, është gjithashtu i pajtueshëm me 4.096 pika presioni të përputhshme me Active Pen 2. Nëse flasim për lidhje, Yoga 920 na ofron dy porta USB-C, 1 port USB-A 3.0 dhe një Lidhja e ekranit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)