Lojtarët e Fortnite shpenzojnë mesatarisht 80 dollarë për blerje në lojë

Fortnite Battle Royale

Fortnite është një nga lojërat më të njohura të momentit. Loja Epic Games ka pushtuar miliona lojtarë në të gjithë botën. Shkarkimi i lojës është falas, por ne kemi blerje brenda saj. Dhe kjo është ajo ku studimi po sjell përfitime të mëdha. Meqenëse shpenzimi mesatar i përdoruesve për blerje është më i lartë nga sa mendonin shumë.

Sa para shpenzon një lojtar mesatar për blerjet në Fortnite? Sipas një studimi të kryer nga LendEDU, Shpenzimet mesatare për lojën e famshme Epic Games janë mbi 80 dollarë. Për të qenë specifik, shpenzimi është 84,67 $ në blerje.

Për më tepër, i njëjti studim tregon se 68,8% e lojtarëve të Fortnite thonë se shpenzojnë para për blerjet në lojë. Një përqindje e lartë, dhe kjo padyshim e bën të qartë se sa e suksesshme është loja në këtë drejtim. Meqenëse nuk është e zakonshme që kaq shumë transaksione të bëhen në një lojë celulare.

IOS Fortnite

Shuma e lartë që shpenzohet mesatarisht është gjithashtu befasuese, këto 84,37 dollarë që kemi përmendur. Shumë më tepër kur Blerjet në Fortnite nuk janë të detyrueshme ose ofrojnë përfitime reale në lojë. Ju nuk keni nevojë të blini diçka në lojë për të avancuar.

Një tjetër e dhënë e marrë nga studimi thotë se 36% e lojtarëve të Fortnite pretendojnë se kurrë nuk kanë blerë ose paguar asgjë (rekuizita, ose armë) në një lojë më parë. Kështu që pa dyshim, loja nga Epic Games ka gjeneruar interes të madh dhe inkurajon përdoruesit të bëjnë këto blerje.

Lojërat Epic po sjell fitime të mëdha falë Fortnite. Vetëm në muajin maj kompania fitoi të ardhura prej 300 milion dollarësh. Disa shuma që e bëjnë të qartë se është një nga lojërat e momentit. Pyetja është se sa kohë do të mbahet ky ritëm për studimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)